^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Luty w zerówce

W miesiącu lutym, przekonaliśmy się, że na fizykę, chemię, technikę i podstawy programowania, nigdy nie jest za wcześnie. Na zajęciach poznaliśmy próżnie, stworzyliśmy gumowe jajko, windę olejową, ciecz nienewtonowską oraz atrament sympatyczny. Dzięki reakcji kwasu z zasadą, wybuchły wulkany. Był to także czas zgłębiania tajemnic kosmosu. Układ Słoneczny i praca kosmonautów, są nam już dobrze znane. Za sprawą kalendarzy, zrobionych przez klasę 4a, dowiedzieliśmy się, jak odmierzany był czas, w różnych zakątkach świata. Z pomocą zestawu: Sekrety Elektroniki, szeregowo i równolegle połączyliśmy żarówkę, wentylator, głośnik, złożyliśmy proste radio, sterowane magnetycznie i ręcznie. Przy użyciu testera odkryliśmy, które materiały przewodzą prąd elektryczny. Poznaliśmy działanie: opornika, kondensatora, potencjometru i amperomierza. Świetnie bawiąc się z bohaterami popularnych gier komputerowych, zdobyliśmy również certyfikaty z podstaw programowania. A teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę, żeby obserwować różne zjawiska… w plenerze.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube