Zima w zerówce

Czas mija w zawrotnym tempie. Nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a tu mamy już Nowy 2018 Rok. Zima, choć nie rozpieszcza nas śniegiem, dostarcza jednak wielu atrakcji. Szczególnie grudzień obfitował w niezwykłe wydarzenia. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, braliśmy udział w szkolnej akcji: Marzycielska Poczta, która polegała na pisaniu i wysyłaniu listów do chorych dzieci. Na zajęciach z IV A, odlewaliśmy i malowaliśmy gipsowe Mikołaje, wytwarzaliśmy mydełka, ozdabialiśmy też korzenne pierniki. Wraz z rodzicami przygotowaliśmy piękne bombki. Ubieraliśmy choinki własnoręcznie wykonanym, kolorowym łańcuchem. Ponieważ, jak wiadomo wszyscy jesteśmy zawsze grzeczni, mili i uczynni, szóstego grudnia zawitał do nas Mikołaj i podarował nam przepiękne prezenty. Fantastyczne wspomnienia mamy również z Kiermaszu Bożonarodzeniowego, dzięki któremu, grupa wzbogaciła się o nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Najpiękniejszym wydarzeniem była jednak Wigilia Klasowa. Wspólnie mogliśmy sobie złożyć życzenia i skosztować pyszności, przygotowanych przez naszych rodziców. A później, to już tylko zasłużony, bezpieczny odpoczynek feryjny. Minął pierwszy semestr ale przed nami jeszcze kolejny, pełen wrażeń, doświadczeń, nauki i zabawy.