^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Zima w zerówce

Czas mija w zawrotnym tempie. Nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a tu mamy już Nowy 2018 Rok. Zima, choć nie rozpieszcza nas śniegiem, dostarcza jednak wielu atrakcji. Szczególnie grudzień obfitował w niezwykłe wydarzenia. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, braliśmy udział w szkolnej akcji: Marzycielska Poczta, która polegała na pisaniu i wysyłaniu listów do chorych dzieci. Na zajęciach z IV A, odlewaliśmy i malowaliśmy gipsowe Mikołaje, wytwarzaliśmy mydełka, ozdabialiśmy też korzenne pierniki. Wraz z rodzicami przygotowaliśmy piękne bombki. Ubieraliśmy choinki własnoręcznie wykonanym, kolorowym łańcuchem. Ponieważ, jak wiadomo wszyscy jesteśmy zawsze grzeczni, mili i uczynni, szóstego grudnia zawitał do nas Mikołaj i podarował nam przepiękne prezenty. Fantastyczne wspomnienia mamy również z Kiermaszu Bożonarodzeniowego, dzięki któremu, grupa wzbogaciła się o nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Najpiękniejszym wydarzeniem była jednak Wigilia Klasowa. Wspólnie mogliśmy sobie złożyć życzenia i skosztować pyszności, przygotowanych przez naszych rodziców. A później, to już tylko zasłużony, bezpieczny odpoczynek feryjny. Minął pierwszy semestr ale przed nami jeszcze kolejny, pełen wrażeń, doświadczeń, nauki i zabawy.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube