^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Z kulturą za pan brat

Kultura towarzyszy nam - zerówkowiczom na co dzień. Wirtualnie zwiedzamy odległe muzea, podziwiamy reprodukcje i oczywiście tworzymy własne dzieła sztuki rozmaitymi technikami plastycznymi.

Podczas comiesięcznych koncertów Narodowego Forum Muzyki, mamy kontakt z żywą muzyką oraz instrumentami. Zapewniają nam to również nasi nauczyciele. Przy nich próbujemy własnych sił m. in. na bum bum rurkach, skrzypcach, gitarze, keyboardzie oraz instrumentarium Orffa. Wraz z innymi klasami byliśmy w Teatrze Radia i Telewizji na spektaklu „Roszpunka”, w Capitolu na „Czytaniu na dywanie” oraz na przepięknej rewii na lodzie - „Królowa Śniegu” w Hali Stulecia. Jesteśmy wielkimi fanami wydarzeń kulturalnych, dlatego w naszej sali często bawimy się w teatr, poznając różne formy wyrazu, takie jak: pantomima, pacynki, marionetki kukiełki oraz japoński teatr kamishibai.

Codziennie mamy kontakt ze słowem pisanym - duuużo czytamy. Co piątek czytają nam także starsze koleżanki z klasy 4 A. Podczas obchodów Dni Bibliotek Szkolnych wspólnie z nimi odwiedziliśmy przedszkole, aby zarazić naszą pasją najmłodsze dzieci.

Poznajemy polskie tradycje, związane z kolejnymi świętami. Za nami Dzień Niepodległości Narodowej, Dzień Wszystkich Świętych oraz Andrzejki pełne czarów, wróżb i magii. Kolejnym bogatym źródłem wiedzy na temat polskich zwyczajów będzie Boże Narodzenie - okres wesoły ale jednocześnie bardzo refleksyjny. Już od jakiegoś czasu z zaangażowaniem przygotowujemy się do Świąt - ale o tym napiszemy w kolejnym artykule.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube