Z kulturą za pan brat

Kultura towarzyszy nam - zerówkowiczom na co dzień. Wirtualnie zwiedzamy odległe muzea, podziwiamy reprodukcje i oczywiście tworzymy własne dzieła sztuki rozmaitymi technikami plastycznymi.

Podczas comiesięcznych koncertów Narodowego Forum Muzyki, mamy kontakt z żywą muzyką oraz instrumentami. Zapewniają nam to również nasi nauczyciele. Przy nich próbujemy własnych sił m. in. na bum bum rurkach, skrzypcach, gitarze, keyboardzie oraz instrumentarium Orffa. Wraz z innymi klasami byliśmy w Teatrze Radia i Telewizji na spektaklu „Roszpunka”, w Capitolu na „Czytaniu na dywanie” oraz na przepięknej rewii na lodzie - „Królowa Śniegu” w Hali Stulecia. Jesteśmy wielkimi fanami wydarzeń kulturalnych, dlatego w naszej sali często bawimy się w teatr, poznając różne formy wyrazu, takie jak: pantomima, pacynki, marionetki kukiełki oraz japoński teatr kamishibai.

Codziennie mamy kontakt ze słowem pisanym - duuużo czytamy. Co piątek czytają nam także starsze koleżanki z klasy 4 A. Podczas obchodów Dni Bibliotek Szkolnych wspólnie z nimi odwiedziliśmy przedszkole, aby zarazić naszą pasją najmłodsze dzieci.

Poznajemy polskie tradycje, związane z kolejnymi świętami. Za nami Dzień Niepodległości Narodowej, Dzień Wszystkich Świętych oraz Andrzejki pełne czarów, wróżb i magii. Kolejnym bogatym źródłem wiedzy na temat polskich zwyczajów będzie Boże Narodzenie - okres wesoły ale jednocześnie bardzo refleksyjny. Już od jakiegoś czasu z zaangażowaniem przygotowujemy się do Świąt - ale o tym napiszemy w kolejnym artykule.