Październik w zerówce

Październik minął nam pod znakiem zdrowia i przedsiębiorczości.
Ponieważ jak wiadomo sport to zdrowie, zerówkowicze szczególnie cenią sobie aktywność fizyczną. Oprócz spacerów i zabaw na placu szkolnym, poznajemy rozmaite konkurencje oraz sprzęty sportowe w sali oraz na boisku. Nie zapominamy również o zdrowym odżywianiu. Opierając się na aktualnej piramidzie zdrowego żywienia, z wielkim zainteresowaniem poznajemy tajniki kuchni, w której główną rolę odgrywają warzywa i owoce. Obchodziliśmy też Święto pieczonego Ziemniaka/ Święto Ziemniaka w mundurku ;) Przystąpiliśmy także do projektów: Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Mamo, Tato wolę wodę oraz Kubusiowi Przyjaciele.

Dbając o zdrowie, nie zapominamy o czystym środowisku – grupy przedszkolne, wraz z innymi klasami, aktywnie uczestniczyły w akcji sprzątania świata. Wspólnie udało nam się zebrać sporo worków śmieci.
Aby zachować dobre samopoczucie należy dbać o higienę osobistą, dlatego od początku października uczestniczymy w programie Akademii Aquafresh. Z Akademią realizujemy „odjazdowe” scenariusze oraz pamiętamy o czystości naszych zębów.
W ramach rozwoju kompetencji przedsiębiorczości, sami stworzyliśmy zabawki oraz meble a także wzięliśmy udział w ciekawym warsztacie dla przedszkoli - „Finansowy Elementarz”.
W listopadzie planujemy zająć się kulturą i sztuką, nie możemy się już doczekać.