^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Przedszkolaki na sportowo

zdjęcie startoweW marcu już po raz drugi, 6-cio latki z naszej szkoły wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaka. Zawody rozpoczęła rozgrzewka. Były biegi, przysiady, podskoki a nawet pompki. Później odbyły się skoki przez skakankę, bieg slalomem, przewroty w przód oraz wspinaczka po drabinkach. Tego dnia nie zabrakło sportowych emocji, nie było też przegranych. Każdy z uczestników, za swoją sportową postawę i zdrową rywalizację, otrzymał złoty medal. Uprawiając sport zawsze będziemy wygrani!

Zapraszamy  do galerii!

Dla spostrzegawczych

zdjęcie wiosnaDzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na poszukiwanie wiosny. Udało im się odnaleźć jej pierwsze oznaki, którymi są przebiśniegi, żonkile, hiacynty i krokusy sadzone przez uczniów naszej szkoły jesienią. Maluchy pokusiły się nawet o dokumentację fotograficzna. Jest jednak coś, co zaniepokoiło naszych małych przyjaciół przyrody. Czy domyślasz się co? Odpowiedzieć sobie na to pytanie mogą tyko osoby spostrzegawcze – Spróbuj !!! Galeria zdjęć

Warsztaty zdobnicze w zerówce

  Trzynastego grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wykonały przepiękne zdobienia na świątecznych pierniczkach. Oczywiście nie obyło się bez degustacji. Kolejną atrakcją było przygotowywanie kolorowych kartek z życzeniami oraz pudełeczka na drobiazgi. Gorącą atmosferę podkręcała świąteczna muzyka oraz rodzinna atmosfera. Pierniczki kupić będzie można już 20. grudnia na Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Zapraszamy do stoiska grupy 0b.

WIZYTA LEKARSKA W ZERÓWCE

Oddział Przedszkolny naszej szkoły odwiedził niecodzienny gość. Mieliśmy przyjemność gościć pana doktora Jakuba Jonkisza, który jest m.in. lekarzem piłkarskiego klubu WKS Śląsk Wrocław, licencjonowanym lekarzem Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), ortopedą sportowym oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Na spotkaniu każdy przedszkolak miał okazję pooglądać modele kości nogi, profesjonalne narzędzia chirurgiczne a także spróbować swoich sił w bandażowaniu i przyklejaniu plastrów.

Średniowieczne iluminacje

25 września klasy 0a, 0b, 1a i 1b wzięły udział w warsztatach Średniowieczne kolorowanki, czyli iluminacje
na inkunabułach,
organizowanych przez Wydział Filologiczny Uwr, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Na zajęciach, nasi uczniowie mogli zapoznać się z fragmentem historii książki drukowanej,
ze szczególnym uwzględnieniem dekoracji graficznych. Korzystając z szablonów mogli samodzielnie wykonywać „średniowieczne iluminacje”.


Czytaj więcej: Średniowieczne iluminacje

Luty w zerówce

W miesiącu lutym, przekonaliśmy się, że na fizykę, chemię, technikę i podstawy programowania, nigdy nie jest za wcześnie. Na zajęciach poznaliśmy próżnie, stworzyliśmy gumowe jajko, windę olejową, ciecz nienewtonowską oraz atrament sympatyczny. Dzięki reakcji kwasu z zasadą, wybuchły wulkany. Był to także czas zgłębiania tajemnic kosmosu. Układ Słoneczny i praca kosmonautów, są nam już dobrze znane. Za sprawą kalendarzy, zrobionych przez klasę 4a, dowiedzieliśmy się, jak odmierzany był czas, w różnych zakątkach świata. Z pomocą zestawu: Sekrety Elektroniki, szeregowo i równolegle połączyliśmy żarówkę, wentylator, głośnik, złożyliśmy proste radio, sterowane magnetycznie i ręcznie. Przy użyciu testera odkryliśmy, które materiały przewodzą prąd elektryczny. Poznaliśmy działanie: opornika, kondensatora, potencjometru i amperomierza. Świetnie bawiąc się z bohaterami popularnych gier komputerowych, zdobyliśmy również certyfikaty z podstaw programowania. A teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę, żeby obserwować różne zjawiska… w plenerze.

Zima w zerówce

Czas mija w zawrotnym tempie. Nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a tu mamy już Nowy 2018 Rok. Zima, choć nie rozpieszcza nas śniegiem, dostarcza jednak wielu atrakcji. Szczególnie grudzień obfitował w niezwykłe wydarzenia. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, braliśmy udział w szkolnej akcji: Marzycielska Poczta, która polegała na pisaniu i wysyłaniu listów do chorych dzieci. Na zajęciach z IV A, odlewaliśmy i malowaliśmy gipsowe Mikołaje, wytwarzaliśmy mydełka, ozdabialiśmy też korzenne pierniki. Wraz z rodzicami przygotowaliśmy piękne bombki. Ubieraliśmy choinki własnoręcznie wykonanym, kolorowym łańcuchem. Ponieważ, jak wiadomo wszyscy jesteśmy zawsze grzeczni, mili i uczynni, szóstego grudnia zawitał do nas Mikołaj i podarował nam przepiękne prezenty. Fantastyczne wspomnienia mamy również z Kiermaszu Bożonarodzeniowego, dzięki któremu, grupa wzbogaciła się o nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Najpiękniejszym wydarzeniem była jednak Wigilia Klasowa. Wspólnie mogliśmy sobie złożyć życzenia i skosztować pyszności, przygotowanych przez naszych rodziców. A później, to już tylko zasłużony, bezpieczny odpoczynek feryjny. Minął pierwszy semestr ale przed nami jeszcze kolejny, pełen wrażeń, doświadczeń, nauki i zabawy.

Z kulturą za pan brat

Kultura towarzyszy nam - zerówkowiczom na co dzień. Wirtualnie zwiedzamy odległe muzea, podziwiamy reprodukcje i oczywiście tworzymy własne dzieła sztuki rozmaitymi technikami plastycznymi.

Podczas comiesięcznych koncertów Narodowego Forum Muzyki, mamy kontakt z żywą muzyką oraz instrumentami. Zapewniają nam to również nasi nauczyciele. Przy nich próbujemy własnych sił m. in. na bum bum rurkach, skrzypcach, gitarze, keyboardzie oraz instrumentarium Orffa. Wraz z innymi klasami byliśmy w Teatrze Radia i Telewizji na spektaklu „Roszpunka”, w Capitolu na „Czytaniu na dywanie” oraz na przepięknej rewii na lodzie - „Królowa Śniegu” w Hali Stulecia. Jesteśmy wielkimi fanami wydarzeń kulturalnych, dlatego w naszej sali często bawimy się w teatr, poznając różne formy wyrazu, takie jak: pantomima, pacynki, marionetki kukiełki oraz japoński teatr kamishibai.

Codziennie mamy kontakt ze słowem pisanym - duuużo czytamy. Co piątek czytają nam także starsze koleżanki z klasy 4 A. Podczas obchodów Dni Bibliotek Szkolnych wspólnie z nimi odwiedziliśmy przedszkole, aby zarazić naszą pasją najmłodsze dzieci.

Poznajemy polskie tradycje, związane z kolejnymi świętami. Za nami Dzień Niepodległości Narodowej, Dzień Wszystkich Świętych oraz Andrzejki pełne czarów, wróżb i magii. Kolejnym bogatym źródłem wiedzy na temat polskich zwyczajów będzie Boże Narodzenie - okres wesoły ale jednocześnie bardzo refleksyjny. Już od jakiegoś czasu z zaangażowaniem przygotowujemy się do Świąt - ale o tym napiszemy w kolejnym artykule.

Andrzejki w zerówce

Mikołaj w zerówce

Dzień pluszowego misia

Październik w zerówce

Październik minął nam pod znakiem zdrowia i przedsiębiorczości.
Ponieważ jak wiadomo sport to zdrowie, zerówkowicze szczególnie cenią sobie aktywność fizyczną. Oprócz spacerów i zabaw na placu szkolnym, poznajemy rozmaite konkurencje oraz sprzęty sportowe w sali oraz na boisku. Nie zapominamy również o zdrowym odżywianiu. Opierając się na aktualnej piramidzie zdrowego żywienia, z wielkim zainteresowaniem poznajemy tajniki kuchni, w której główną rolę odgrywają warzywa i owoce. Obchodziliśmy też Święto pieczonego Ziemniaka/ Święto Ziemniaka w mundurku ;) Przystąpiliśmy także do projektów: Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Mamo, Tato wolę wodę oraz Kubusiowi Przyjaciele.

Dbając o zdrowie, nie zapominamy o czystym środowisku – grupy przedszkolne, wraz z innymi klasami, aktywnie uczestniczyły w akcji sprzątania świata. Wspólnie udało nam się zebrać sporo worków śmieci.
Aby zachować dobre samopoczucie należy dbać o higienę osobistą, dlatego od początku października uczestniczymy w programie Akademii Aquafresh. Z Akademią realizujemy „odjazdowe” scenariusze oraz pamiętamy o czystości naszych zębów.
W ramach rozwoju kompetencji przedsiębiorczości, sami stworzyliśmy zabawki oraz meble a także wzięliśmy udział w ciekawym warsztacie dla przedszkoli - „Finansowy Elementarz”.
W listopadzie planujemy zająć się kulturą i sztuką, nie możemy się już doczekać.

Finansowy elementarz

26-go października Zerówkowicze z naszej szkoły wzięli udział w warsztacie rozwijającym przedsiębiorczość wśród przedszkolaków.
Program FINANSOWY ELEMENTARZ zrealizowała Fundacja Banku Millennium pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Dzieci dowiedziały się m.in.:
- skąd się biorą pieniądze,
- jak kupować rozsądnie,
- jak oszczędzać,
- jak planować wydatki.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom za aktywny udział w wydarzeniu oraz książeczki z przygodami Pana Sebastiana.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube