^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Październik w zerówce

Październik minął nam pod znakiem zdrowia i przedsiębiorczości.
Ponieważ jak wiadomo sport to zdrowie, zerówkowicze szczególnie cenią sobie aktywność fizyczną. Oprócz spacerów i zabaw na placu szkolnym, poznajemy rozmaite konkurencje oraz sprzęty sportowe w sali oraz na boisku. Nie zapominamy również o zdrowym odżywianiu. Opierając się na aktualnej piramidzie zdrowego żywienia, z wielkim zainteresowaniem poznajemy tajniki kuchni, w której główną rolę odgrywają warzywa i owoce. Obchodziliśmy też Święto pieczonego Ziemniaka/ Święto Ziemniaka w mundurku ;) Przystąpiliśmy także do projektów: Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Mamo, Tato wolę wodę oraz Kubusiowi Przyjaciele.

Dbając o zdrowie, nie zapominamy o czystym środowisku – grupy przedszkolne, wraz z innymi klasami, aktywnie uczestniczyły w akcji sprzątania świata. Wspólnie udało nam się zebrać sporo worków śmieci.
Aby zachować dobre samopoczucie należy dbać o higienę osobistą, dlatego od początku października uczestniczymy w programie Akademii Aquafresh. Z Akademią realizujemy „odjazdowe” scenariusze oraz pamiętamy o czystości naszych zębów.
W ramach rozwoju kompetencji przedsiębiorczości, sami stworzyliśmy zabawki oraz meble a także wzięliśmy udział w ciekawym warsztacie dla przedszkoli - „Finansowy Elementarz”.
W listopadzie planujemy zająć się kulturą i sztuką, nie możemy się już doczekać.

Finansowy elementarz

26-go października Zerówkowicze z naszej szkoły wzięli udział w warsztacie rozwijającym przedsiębiorczość wśród przedszkolaków.
Program FINANSOWY ELEMENTARZ zrealizowała Fundacja Banku Millennium pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Dzieci dowiedziały się m.in.:
- skąd się biorą pieniądze,
- jak kupować rozsądnie,
- jak oszczędzać,
- jak planować wydatki.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom za aktywny udział w wydarzeniu oraz książeczki z przygodami Pana Sebastiana.

Czytanie na dywanie

Wrzesień w zerówce

Pierwszy miesiąc nauki i zabawy za nami. Czas mija nam błyskawicznie, pewnie dlatego, że stale dzieje się coś interesującego. Wspólnie z klasami I-III uczestniczyliśmy w koncercie przygotowanym dla nas przez Narodowe Forum Muzyki. Artyści zaprezentowali nie tylko instrumenty i dźwięki jakie wydają ale również ciekawe interpretacje wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Całkiem niedawno obchodziliśmy też pełen niespodzianek Dzień Przedszkolaka, Dzień Muszki i Krawata oraz braliśmy udział w wyjeździe integracyjnym do Wioski Indiańskiej. Tam każdy miał okazję zdobyć rozmaite sprawności i nacieszyć się jesiennym krajobrazem.
Oprócz tego puszczaliśmy gigantyczne bańki mydlane, tworzyliśmy masę solna, graliśmy w gry oraz odwiedziliśmy Panią Małgosię Bielec, która pokazała nam ciekawskie jeżyki.
Kolejny atrakcyjny miesiąc przed nami, jesteśmy ciekawi czym zaskoczy nas październik.

Dzień przedszkolaka

20 września w Oddziale Przedszkolnym naszej Szkoły, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci grup 0a i 0b uczestniczyły we wspólnej zabawie chustą animacyjną oraz grały w mega dużą grę planszową. Odbyło się również malowanie buzi. Z życzeniami oraz drobnym upominkiem zawitały do nas też obie panie dyrektor oraz uczniowie klasy IIIc. Nie zabrakło uśmiechu i radości a także słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców. Było wesoło i kolorowo. To był dzień pełen niespodzianek, mamy więc nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci naszych podopiecznych.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube