^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Wiosenne wspomnienia ...

W zeszłym roku uczniowie świetlicy szkolnej stworzyli wyjątkowo wysoką i piękną kukłę. W przyszłym roku pobijemy ten rekord!

Wiosna2019

 Z okazji Dnia Wiosny 2020 roku - życzymy wszystkim zielonych pąków na drzewach, krokusów i przebiśniegów. Pod stopami ziemi, która zaczyna pachnieć, nad głową słońca, które nie tylko świeci, ale wreszcie także grzeje.

Wiosny w przyrodzie i w życiu!

Dużo zdrowia

Wszystko, co warto wiedzieć o Islandii

 Świetlica szkolna miała przyjemność gościć Hanię, Julię i Janka, którzy opowiedzieli nam wiele interesujących, a zarazem nieznanych uczniom faktów dotyczących życia na Islandii. Jako mieszkańcy tego fascynującego kraju, zachęcili nas wszystkich do podróży, a także do dalszego zgłębiania wiedzy na temat historii i kultury islandzkiej. Bardzo dziękujemy za to spotkanie i mówimy DO ZOBACZENIA :)

Cieszymy się, że uczniowie świetlicy szkolnej mieli możliwość w takiej właśnie formie poszerzać wiedzę oraz rozbudzać swoje zainteresowania.Islandia

Walentynkowe drzewka

Walentynkowe drzewkaWychowawcy świetlicy kolejny raz przeprowadzili lubiane przez uczniów zajęcia prowadzone metodą EPR (edukacja przez ruch).  Sposób prowadzenia takich zajęć pobudza do działania całe ciało, rozbudza wyobraźnię i każdorazowo... efekt jest zaskakujący. Uczniowie w rytm muzyki wykonują różne polecenia nauczyciela, poczynając od gimnastyki rąk i głowy, poprzez rytmiczne zabawy z kartką, kończąc tańcem kredek. Tym razem najtrudniejszą okazała się część wycinania serduszek ze złożonej kartki. Ale po kilku próbach, okazało się, że każdy potrafi! Piękne walentynkowe drzewa zdobią teraz naszą świetlicę :)

 

Nagrody świetlicowe na apelu sukcesów

ApelSukcesuSzkolne apele sukcesów to wspaniała okazja do uhonorowania pracowitości oraz uzdolnień wielu uczniów. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursach świetlicowych w I półroczu. 
Przy tej okazji wychowawcy świetlicy bardzo dziękują Uczniom i Rodzicom za duże zaangażowanie w działania na rzecz świetlicy szkolnej.

Warsztaty zdrowego odżywiania

WitaminkiW szkolnej świetlicy odbyły się warsztaty zdrowego odżywiania. Wspólnie zastanawialiśmy się, co powinniśmy jeść aby nie chorować oraz mieć siłę i ochotę do zabawy i nauki. Zajęciom towarzyszyły quizy i zabawy. Nauczyliśmy się "Piosenki o niezdrowym odżywianiu", śpiewaliśmy utwory "Witaminki, witaminki", oraz "Ogórek".  Zajęcia zakończyły prace plastyczne promujące zdrowe odżywianie. 

 

Zapraszamy  do  galerii  zdjęć!!

 

Dzień Babci i Dziadka

DzienBabciiDziadkaKto z nas nie uwielbia otrzymywać prezentów? Tym razem jeszcze większą przyjemnością dla naszych uczniów okazało się wykonanie upominków dla ukochanych dziadków. To nie były jedynie zajęcia plastyczne, to była to ważna lekcja wychowawcza.

 

 

Nasza galeria foto 

Zima

Zima świetlicaTęskniąc za zimą w świetlicy szkolnej co i raz powstają piękne zimowe krajobrazy, kolorowe karmniki, inne plastyczne prace, z zimą w roli głównej. W piątek 17.01, uczniowie klas I, mieli za zadanie stworzyć zimowy świat z wykorzystaniem waty. Zdjęcia najlepiej oddają zaangażowanie i zimowy klimat, za którym, jak się okazuje, wszyscy trochę tęsknimy. Trudnością dodatkową tych prac były drzewa- ręce, które w parach trzeba było sobie odrysować, a następnie wyciąć. Na obrazkach przeważają piękne bałwany, a waciany śnieg , jak prawdziwy puch, otula drzewa... Może uda nam się przywołać zimę choć na chwilę, choć na ferie....

 

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!

Karnawałowy nadszedł czas...

MaskiKarnawał - czas zabawy, przebieranek, tańców. Uczniowie klas I przygotowywali w świetlicy szkolnej duże maski karnawałowe - ozdabiali, wykańczali wg własnych pomysłów. Bardzo kreatywne zajęcia. Dużo świecidełek, piór, cekinów, brokatu. Dużo dobrej zabawy. Piękne maski karnawałowe w rozmiarach XXL są ozdobą naszej świetlicy i tablicy ogłoszeń. Gratulujemy naszym zdolnym uczniom!

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

 

Świetlica wspiera mecz charytatywny

mecz fanty startowaWychowawcy świetlicy dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie podczas wykonywania świątecznych dekoracji. Pieniążki ze sprzedaży zostały przeznaczone na szczytny cel. Przy tej okazji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat nowoczesnych technologii - ozdabiali bowiem choinki stworzone przez drukarkę 3D.

„Znam zabytki mojego powiatu” – warsztaty zabytkowej architektury ziemiańskiej powiatu wrocławskiego dla dzieci. Projekt skierowany dla dzieci z powiatu wrocławskiego.

Lego startowaNa początku grudnia świetlicę szkolną odwiedził gość  Pan Mariusz Brzęcki z Fundacji Nowoczesny Konin. Przywiózł wielkie pudła wypełnione klockami lego. Zorganizował nam ciekawe zajęcia, których efektem były lokalne zabytki, np. pałacyk - dworek w Komorowicach - aktualnie znajdują się tam ruiny tej budowli. Klocki lego cieszą się zawsze dużą sympatią dzieci. Zajęcia, które łączą zabawę z edukacją są zawsze najciekawsze. Dziękujemy.

Galeria zdjęć!

Przed świętami ...

przedswiatecznie startowaPrzedświąteczny tydzień w szkolnej świetlicy to czas zabawy przy dźwiękach świątecznych przebojów, ale też i ciekawych zajęć, podczas których powstawały elementy dekoracyjne i świąteczne ozdoby. Uczniowie udekorowali szkołę m.in. pięknymi wieńcami adwentowymi, prostymi w wykonaniu, a jakże efektownymi, kolorowymi bombkami, reniferami i mikołajami. 
Udało nam się również przeprowadzić zajęcia w formie aktywnej, podczas których uczniowie do muzyki, ćwiczyli koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalili rękę wiodącą, uczyli się współpracy, a efektem ich pracy były- w tym przypadku- niezwykle oryginalne i cudowne szopki bożonarodzeniowe. 

CMI

AK logo

mini

 

 

Szkoła Muzyczna

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube