^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Nr telefonu do świetlicy: 798063946


PRACOWNICY ŚWIETLICY

Małgorzata Kasprzak

Dorota Jakimiuk

Karolina Tarnowska

Łukasz Wadowski


Anna Bosak - Dobrzańska


PLAN DNIA NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ
6.30-8.00 – zbiórka uczniów dojeżdżających i dochodzących, pogadanka z dziećmi,
8.00-12:15 – dowolne gry i zabawy dzieci (gry planszowe , układanki, rysowanie, kolorowanie); zajęcia zgodne z tematem dnia (plastyczne, czytelnicze, muzyczne, quizy, gry, zajęcia integracyjne) 
12.15 – 12:40 – wydawanie obiadów, 
12:40 – 13:25 – odrabianie lekcji, praca z podręcznikiem, ciche czytanie, gry i zabawy na boisku szkolnym/ sali gimnastycznej
13:25 – 13:40 – wydawanie obiadów, 
13:40 – 17:00 – odrabianie lekcji, zajęcia zgodne z tematem dnia (plastyczne, czytelnicze, muzyczne, quizy, gry, zajęcia integracyjne), gry i zabawy na boisku szkolnym/ sali gimnastycznej, relaks przy muzyce, odpoczynek, porządkowanie sali. 


PLAN TYGODNIA NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ
1. Bajkowy poniedziałek 
2. Plastyczny wtorek 
3. Ciekawska środa 
4. Kreatywny czwartek 
5. Filmowy piątek


PLAN ROKU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Na rok 2016/2017 zaplanowane są następujące tematy tygodni:
Wrzesień – Witaj Szkoło, Bezpieczna droga do szkoły, Witamy jesień, Sport to zdrowie
Październik – Chcemy żyć w zdrowym środowisku, Dzień nauczyciela, Dary jesieni z sadu i ogrodu, Kultura w szkole
Listopad – Pamięć o tych, którzy odeszli, Rocznica odzyskania niepodległości, Polska złota jesień, Tydzień życzliwości, Katarzynki i Andrzejki
Grudzień – Mikołajki, W służbie drugiemu – wolontariat, Przygotowanie do Świąt, Wigilia
Styczeń – Nowy Rok, Bezpieczna zima, Dzień Babci i Dziadka, Karnawał
Luty – My się zimy nie boimy, Do zakochania jeden krok,
Marzec – O zęby dbamy, a nawet święto dentysty mamy, Być kobietą, być kobietą…, Wiosna tuż tuż, Światowy dzień lasu, Teatralne rozmaitości,
Kwiecień – Poznajemy tajemnice powietrza i wody, Tradycje i obrzędy świąteczne, Dzień Ziemi, Święto Pracy oraz Święto Konstytucji 3 Maja,
Maj – Dzień tolerancji i praw człowieka, Kwitnący sad, Książka moim przyjacielem, Moja Rodzina – życzenia dla Mamy i Taty. Dzień Matki,
Czerwiec – Międzynarodowy Dzień Dziecka, Moja Gmina – Żórawina, Dookoła świata, Wreszcie wakacje

Świetlica

Świetlica dla uczniów uczących się w budynku pogimnazjalnym przed zajęciami porannymi będzie w budynku szkoły podstawowej. Nauczyciel zaprowadza uczniów na lekcje.
Uczniowie świetlicy z budynku pogimnazjalnym po godzinie 15:15 przechodzą z nauczycielem do budynku SP.

Deklaracja zapisu do świetlicyPOBIERZ

Dzień Chłopca

We wtorek 30 września w Szkolnej Dziupli świętowaliśmy dzień (uśmiechniętego) chłopaka. Pamiątką z tego dnia są kartki wykonane metodą origami przez świetlicowe koleżanki, pod czujnym okiem pani Doroty Jakimiuk.

Chłopcy rywalizowali ze sobą w jedzeniu jabłek na sznurku, nawlekaniu igły, czy robieniu dobrej miny do kwaśnej cytryny. Nasi mali mężczyźni musieli wykazać się nie lada odwagą, zapraszając do tańca koleżankę oraz siłą - testując swoje możliwości podczas siłowania na rękę. Najwięcej radości wywołała konkurencja, w której chłopcy prezentowali się na wybiegu w strojach zaprojektowanych przez nasze świetlicowe projektantki mody. Ze skrawków materiału udało się stworzyć niezwykłe kreacje.
Wszyscy chłopcy dostali słodkie upominki, a zwycięzcy konkurencji symboliczne nagrody. Wszystkim chłopcom jeszcze raz – wszystkiego, co najlepsze.

Zapraszamy do galerii.

Wrzesień w Dziupli

Wrzesień w Dziupli czyli szkolnej świetlicy minął szybko i atrakcyjnie. Dzieci nie miały czasu, aby się znudzić, tym co oferowali opiekunowie. Ciągłe zabawy, gry, współpraca przy odrabianiu lekcji, muzyka itd.

Zapraszamy do galerii.

Plan dnia w "Szkolnej dziupli"


6.30-8.00 – zbiórka uczniów dojeżdżających i dochodzących, pogadanka z dziećmi, poranna gimnastyka,

8.00-9.45 – dowolne gry i zabawy dzieci (gry planszowe , układanki, rysowanie, kolorowanie obrazków),

9.45-12.30 – zajęcia zgodne z tematem dnia (plastyczne, czytelnicze, aktorskie, muzyczne, quizy, gry, zajęcia integracyjne)

12.30 – 13.00 – przerwa obiadowa,

13:00 – 14:00 – odrabianie lekcji, praca z podręcznikiem, ciche czytanie (grupa młodsza)
- gry i zabawy na boisku szkolnym (grupa starsza),

14.00 – 15:00 - odrabianie lekcji, praca z podręcznikiem, ciche czytanie (grupa starsza),
- gry i zabawy na boisku szkolnym ( grupa młodsza),

15.00 – 16.00 - zajęcia zgodne z tematem dnia (plastyczne, czytelnicze, aktorskie, muzyczne, quizy, gry, zajęcia integracyjne),

16.00 – 17.15 – relaks przy muzyce, odpoczynek, porządkowanie sali


ROZKŁAD TEMATYCZNY TYGODNIA

1. Bajkowy poniedziałek
2. Plastyczny wtorek
3. Ciekawska środa
4. Kreatywny czwartek
5. Filmowy piątek

Świetlica szkolna

Szanowni Państwo,  
celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed i po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu.  
W świetlicy przeprowadzane są zajęcia o zróżnicowanej formie i treści.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, chcemy nieco uchylić drzwi sali 22.

Co miesiąc będą tu zamieszczane zdjęcia, które choć trochę przybliżą wam to, co wasze pociechy robią przed i po lekcjach.

Oczywiście nasze fotorelacje mogą być jedynie namiastką świetlicowej codzienności, gdyż nie sposób jest uwiecznić wszystkiego. Zdjęcia zamieszczone poniżej to tylko niewielki procent z ostatnich kilu dni.    

UWAGA !
Chcemy, by nasza świetlica wciąż się rozwijała oraz była atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dlatego uruchomiliśmy świetlicowego maila na którego można wysyłać wszelkie, pomysły, sugestie oraz uwagi dotyczące naszej działalności. Z pewnością dla rodziców, którzy nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z nami będzie to duże ułatwienie.  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
tel. 731953181  

Ż. Paraniak  

Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć.
                                                                                                                            Janusz Korczak

Plastelinowy świat

Kolejna wystawa prac pojawiła się w szkolnej świetlicy. Tym razem są to przestrzenne "rzeźby" z plasteliny. Uczniowie wykazali się nie lada umiejętnościami manualnymi, tworząc różne zwierzątka.
Część z nich podziwiać można w galerii na naszej stronie www. Zapraszamy do niej.

Świetlica szkolnaTelefon do opiekunek świetlicy: 798 063 946

Mały owad w wielkim formacie

W naszej szkole pojawiła się wystawa prac dzieci, które uczęszczają na zajęcia świetlicowe.
Młodzi artyści podczas zajęć plastycznych tworzyli bajkowe owady w wielkim formacie, dzięki temu powstały fantastyczne stwory, które zdobią obecnie nasz korytarz.

Szkoła Muzyczna

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube