^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Z sokiem do przedszkolaków

Przedszkolaczek ci to powie – pyszny, zdrowy sok jabłkowy. Pij go często i obficie, a przedłużysz swoje życie”

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych najmłodszych kolegów i koleżanek nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z Przedszkola Publicznego w Żórawinie z grupy: „Słoneczka”, „Zajączki”, „Biedronki” oraz „Żabki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać.

Dnia 30.10.2018r. odwiedziliśmy milusińskich i przynieśliśmy do przedszkola pyszne jabłka. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie wyciskaliśmy sok z jabłek. Przedszkolaki określały wygląd, konsystencję, kolor soku jabłkowego. Był przepyszny, tak stwierdziły same dzieci. Przekonały się, że wspaniale smakuje bez dodatku cukru i innych wzmacniaczy smaku.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube