^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Owocowa przerwa

 

 

 

"Chcesz być zdrowy jak ryba,

jedz codziennie owoce i warzywa!

 

  Dnia 23.09.2018r. w naszej szkole odbyła się akcja:

 "ZDROWA OWOCOWA PRZERWA".

 

Celem  akcji jest promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. W tym dniu każdy uczeń mógł poczęstować się pysznymi, świeżutkimi owocami.

 Organizując „ ZDROWE PRZERWY” pragniemy zachęcić uczniów do spożywania każdego dnia kolorowych owoców i warzyw, wyrabiać i utrwalać nawyk  ich jedzenia jako źródła cennych witamin, błonnika i soli mineralnych. Codziennie powinniśmy jeść  5 porcji warzyw, owoców lub soku. Taki jadłospis oferuje nam różnorodne witaminy i składniki mineralne. Jedzenie warzyw i owoców może mieć pozytywne skutki nie tylko zdrowotne, ale także materialne – słodkie jabłuszko mniej kosztuje niż batonik. Często w naszej diecie brakuje podstawowych mikro i makroelementów oraz witamin, które z łatwością odnaleźć możemy w tych najbardziej popularnych owocach dostępnych w Polsce. Chcemy również, by ten dzień  przyczynił się do podniesienia  odporności organizmu.

 

Akcja jest cykliczna, więc do następnego razu!

 

Magda Kawulak

 

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube