^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Warzywa i owoce - wizyta w sadzie

W dniu 1 października br. uczestniczyliśmy w wycieczce edukacyjnej do Radłowic.
Gościliśmy w gospodarstwie Pani Józefy Białki Gold. Przewodnikiem wycieczki była właścicielka, która oprowadzała nas po sadach, pokazując drzewa owocowe, takie jak: jabłonie, grusze, śliwy, które dzieci zrywały i z chęcią kosztowały.Pani Józefa w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom pracę sadownika, przedstawiając ,,krok po kroku'' czynności, które wykonują by uzyskać dobre plony w postaci dorodnych owoców. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia chłodni do warzyw i owoców, jak również mogli własnoręcznie przygotować sadzonki truskawek.

W trakcie wizyty dzieci zbierały pyszne jabłka i śliwki. Na zakończenie właścicielka poczęstowała nas pysznym sokiem jabłkowym oraz smakołykami. Spotkanie było bardzo udane, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń praktycznej wiedzy. Niestety pobyt nasz dobiegł końca!

Chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Józefie Białek Gold za gościnę i ciekawie spędzony czas!

Czytaj więcej: Warzywa i owoce - wizyta w sadzie

Owocowa przerwa

 

 

 

"Chcesz być zdrowy jak ryba,

jedz codziennie owoce i warzywa!

 

  Dnia 23.09.2018r. w naszej szkole odbyła się akcja:

 "ZDROWA OWOCOWA PRZERWA".

 

Celem  akcji jest promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. W tym dniu każdy uczeń mógł poczęstować się pysznymi, świeżutkimi owocami.

 Organizując „ ZDROWE PRZERWY” pragniemy zachęcić uczniów do spożywania każdego dnia kolorowych owoców i warzyw, wyrabiać i utrwalać nawyk  ich jedzenia jako źródła cennych witamin, błonnika i soli mineralnych. Codziennie powinniśmy jeść  5 porcji warzyw, owoców lub soku. Taki jadłospis oferuje nam różnorodne witaminy i składniki mineralne. Jedzenie warzyw i owoców może mieć pozytywne skutki nie tylko zdrowotne, ale także materialne – słodkie jabłuszko mniej kosztuje niż batonik. Często w naszej diecie brakuje podstawowych mikro i makroelementów oraz witamin, które z łatwością odnaleźć możemy w tych najbardziej popularnych owocach dostępnych w Polsce. Chcemy również, by ten dzień  przyczynił się do podniesienia  odporności organizmu.

 

Akcja jest cykliczna, więc do następnego razu!

 

Magda Kawulak

 

Czytaj więcej: Owocowa przerwa 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube