SKT w Kłodzku

zdjęcie główne klodzko30. marca Szkolne Koło Turystyczne wybrało się na podbój Kłodzka. Głównym celem podróży była Twierdza będąca systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku. Przygoda rozpoczęła się na Dziedzińcu Tumskim, gdzie w średniowieczu stały zabudowania zakonu augustianów. Następnie trasa poprowadziła pod Bastion Alarmowy. Ważnymi punktami zwiedzania były: lazaret, Bastion Wieżowy oraz donjon (ostatnie miejsce obrony) zajmujący tereny dawnego zamku. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie żołnierzy w armii pruskiej. Ponieważ pogoda dopisała, udało się również zwiedzić kłodzką starówkę, urzekającą renesansową i barokową zabudową a także Podziemne korytarze "Trasy turystycznej 1000-lecia", które wydrążono w okresie od XIII do XVII wieku z przeznaczeniem na magazyny. Podczas wojen ich głębokie komory wykorzystywane były w celach obronnych jako schrony. Na kolejną wyprawę SKT zaprasza już w kwietniu.