Wycieczka do Zamku Książ

Szkolne Koło Turystyczne po raz kolejny wyruszyło na podbój Dolnego Śląska.

Tym razem zdobyliśmy Zamek Książ oraz Wałbrzyską Palmiarnię. Leżący w Książańskim Parku Narodowym kompleks zamkowy odkrył przed nami część swojej historii sięgającej XIIIw. Największy wpływ na obecny wygląd zamku miała rodzina Hochbergów, w której szczególne miejsce zajmowała piękna Księżna Daisy. Podczas II Wojny Światowej Zamek Książ był częścią kompleksu Riese. Budynek zachwycił nas pięknem architektonicznym, a jego otoczenie urokiem jesiennej przyrody. Nie możemy się już doczekać kolejnej przygody. Opiszemy ją już wkrótce.