Kudowa-Zdrój - wrzesień 2018

W tym roku Szkolne Koło Turystyczne powitało jesień w Kudowie Zdroju. 22 września wyruszyliśmy ze stacji PKP niebieskim szlakiem w kierunku Błednych Skał. Tam, na grzbiecie Skalniaka, 915m n.p.m., przeszliśmy skalny labirynt prowadządy m.in. do: Dwunożnego Grzyba, Stołowego Głazu, Kurzej Stopki. Te górnokredowe piaskowce ciosowe przez wiele, wiele lat rzeźbiły wiatr i woda, formując z nich fantastyczne kształty. Krajobraz Narodowego Parku Gór Stołowych zapewnił nam niepowtarzalne wrażenia estetyczne oraz zauroczył bogactwem fauny i flory. Nasi dzielni piechórzy pokonali w sumie ponad 14km trasy. W samej Kudowie zwiedziliśmy barokową Kaplice Czaszek, której ściany wewnętrzne i sklepienia pokrywa ok. 3 tys. czaszek i kości ludzkich, ofiar wojen oraz epidemii. Nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkich atrakcji, jakie oferuje Kudowa, dlatego na pewno jeszcze do niej wrócimy.