Ślubujemy! - uroczyste pasowanie klas pierwszych

1 września powitaliśmy w progach naszej szkoły nowych pierwszoklasistów. Pierwszy miesiąc był dla nich czasem na poznanie szkoły jej zwyczajów i także zawiązanie nowych znajomości. Wszystko to zmierzało do wielkiego wydarzenia- ślubowania. Ten szczególny dzień odbył się 6 października 2021r w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Żórawinie. Z uwagi na sytuację pandemiczną dla każdej klasy uroczystość została przygotowana osobno, tak aby mogli w niej uczestniczyć Rodzice uczniów.
Po części, związanej z ceremoniałem szkolnym, pierwszoklasiści w obecności grona pedagogicznego swoich najbliższych oraz zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Lucyna Wasinkiewicz –Janson dokonała aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie. Jako upamiętnienie tej doniosłej chwili pierwszoklasistom zostały wręczone dyplomy. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali przygotowany na tę okoliczność występ artystyczny, który został nagrodzony przez zebranych gromkimi brawami. Dziękujemy gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością Wójtowi Gminy Żórawina Panu Janowi Żukowskiemu, Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Panu Piotrowi Żelazo, Kierownikowi Działu Oświaty Pani Annie Łasota, Przewodniczącej Komisji Oświaty Kultury Zdrowia Pani Jadwidze Babij, Księdzu Wikaremu Przemysławowi Pastucha. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.

Życzenia od Rady Rodziców :)

8

Centrum Mistrzostwa Informatycznego - III edycja wystartowała!

Nasza szkoła po RAZ TRZECI bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

To cykl BEZPŁATNYCH zajęć z algorytmiki i programowania.

Nieważne, czy wiesz, co to algorytm, czy nie. Dowiesz się tego i o wiele więcej na BEZPŁATNYCH zajęciach programistycznych.

Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

ZAPRASZAMY !

Więcej informacji u nauczycieli informatyki.CMI post FB2

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.