Warsztaty mydlane

Te warsztaty zawdzięczamy starożytnym Fenicjanom, którzy ok 4 tys. lat temu wynaleźli mydło. Podczas zajęć młodzi odkrywcy z klasy 4as poznali krótką historię mydła, jego rodzaje oraz samodzielnie wyprodukowali ozdobne, ekologiczne mydełka glicerynowe.
Największą atrakcją tego dnia było oczywiście tworzenie barwnych mydełek. Dzieci same wybierały kształt, kolor i zapach mydełek, pomagały przy mieszaniu oraz rozpoznawały zapachy i trzeba przyznać, były bardzo dumne ze swojego dzieła. Do wyboru był również elementy do dekoracji: płatki różane, rumianek, nagietek, lawenda oraz ziarenka kawy.
Każdy stworzył niepowtarzalne mydełko ze swoją ulubioną nutą zapachową. Po stężeniu masy glicerynowej, mydełka zostały pięknie zapakowane. Będą doskonałym prezentem dla najbliższych. Każdy uczeń zabrał do domu niepowtarzalne, pachnące mydełka.