^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Warsztaty mydlane

Te warsztaty zawdzięczamy starożytnym Fenicjanom, którzy ok 4 tys. lat temu wynaleźli mydło. Podczas zajęć młodzi odkrywcy z klasy 4as poznali krótką historię mydła, jego rodzaje oraz samodzielnie wyprodukowali ozdobne, ekologiczne mydełka glicerynowe.
Największą atrakcją tego dnia było oczywiście tworzenie barwnych mydełek. Dzieci same wybierały kształt, kolor i zapach mydełek, pomagały przy mieszaniu oraz rozpoznawały zapachy i trzeba przyznać, były bardzo dumne ze swojego dzieła. Do wyboru był również elementy do dekoracji: płatki różane, rumianek, nagietek, lawenda oraz ziarenka kawy.
Każdy stworzył niepowtarzalne mydełko ze swoją ulubioną nutą zapachową. Po stężeniu masy glicerynowej, mydełka zostały pięknie zapakowane. Będą doskonałym prezentem dla najbliższych. Każdy uczeń zabrał do domu niepowtarzalne, pachnące mydełka.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube