Debata w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia 2018 uczniowie klas ósmych brali udział w debacie na temat Arcybiskupiego Komitetu Charytatywnego.

Celem tej instytucji było niesienie pomocy m.in. materialnej, medycznej i prawnej aresztowanym w tym czasie działaczom i sympatykom "Solidarności".

W debacie brali udział działacze komitetu: Maria Woś, ks.Andrzej Dziełak, prof. Roman Duda, dr hab. Zbigniew Jakubiec i dr Krzysztof Tabisz.

Młodzież mogła posłuchać wspomnień z tamtych lat. Dowiedzieć się czym był stan wojenny, dlaczego zatrzymywano ludzi i jakie kary spotykały tych, którzy nie chcieli żyć w zniewoleniu.