^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości

W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności nasza szkoła wzięła udział w projekcie 100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości.

Głównym celem akcji jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”. Projekt połączył ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski.

Udział w akcji stał się wyjątkową lekcją j. polskiego, geografii, historii, oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.
Uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy 4d, 5a, 6a, 7a i 8b napisali wspólnie 106 kartek z pozdrowieniami, zawierającymi krótką notkę informującą o naszej szkole i miejscowości. Dziękujemy Urzędowi Gminy za przekazanie widokówek przedstawiających Żórawinę, a uczniom powyższych klas za zaangażowanie i zakup znaczków, dzięki którym możliwe było rozesłanie pozdrowień.

Codziennie otrzymujemy kilka widokówek ze szkół z całej Polski i uzupełniamy mapę znajdująca się na korytarzu niedaleko sali 111.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube