^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Podziękowanie

dziękujemyW imieniu dzieci, ich rodziców, Grona Pedagogicznego oraz Dyrekcji szkoły dziękujemy Księżom naszej Parafii, a w szczególności ks. Proboszczowi Cezaremu Chwilczyńskiemu, za zorganizowanie warsztatu nauki dzieciom najbardziej potrzebującym w obecnych okolicznościach.

Dziękujemy ze szczególnym wzruszeniem, bo nawet nie zdążyliśmy o tę pomoc poprosić, a już ją otrzymaliśmy.

Uczniowie, Grono Pedagogiczne i Dyrekcja

Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego

w Żórawinie

Czytanie w kwarantannie

George R.R. Martin (autor „Gry o tron” ) parę dni temu powiedział:
„Gdy wszędzie wprowadzane są kwarantanny, różnego rodzaju blokady czy zarządzona zostaje izolacja, a zwykłe rozrywki przestają być dostępne, najlepszym sposobem na wypełnienie sobie czasu jest czytanie.”

W związku z pracą szkoły w tym wyjątkowym czasie, biblioteka szkolna (kl.IV-VIII) wspomagać będzie uczniów poprzez działania:
1. Aby umożliwić dostęp do lektur (i nie tylko) udostępniamy wykaz bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.
2. Zamieszczać będziemy informacje z linkami do całych lub częściowych audiobooków wybranych lektur obowiązkowych i uzupełniających.
3. Proponujemy włączenie się do akcji czytelniczo-plastycznej „Zostań odkrywcą”.

Materiały zamieszczane będą na Librusie.
Kontakt z nami także poprzez Librusa.

Bibliotekarze: Elżbieta Wudzińska i Małgorzata Paszkiewicz

Awarie Librusa

W ostatnim czasie zdarzają się awarie dziennika elektronicznego Librus, które leżą po stronie firmy, która go obsługuje.
Prawdopodobną przyczyną jest przeciążenie serwera z powodu ogromnej liczby wejść na ich stronę w całej Polsce. W trakcie normalnych dni pracy szkoły wchodzą na Librusa głównie nauczyciele i kilku rodziców, a obecnie wchodzą wszyscy: rodzice, uczniowie i nauczyciele, przesyłają pliki, wiadomości itd.

Niestety nie mamy wpływy na tą awarię, oprócz zgłoszenia tego firmie Librus.

Komputery dla uczniów z żórawińskiej parafii

komputerPCW szkołach -  w związku z pandemią koronowirusa -  rozpoczęła się dla uczniów nauka" on line". Chcemy pomóc ubogim dzieciom, które nie mają komputerów, aby im dostarczyć ten sprzęt.

Ten komunikat nie dotrze do osób pozbawionych dostępu  do Internetu, dlatego szczególna prośba przede wszystkim do dyrektorów szkół, nauczycieli i mieszkańców o zgłaszanie takich sytuacji.  Niech nie będzie żadnego dziecka bez dostępu do komputera i Internetu i aby każde z nich mogło nadal kontynuować naukę.

Prosimy zamieszkałych w naszej okolicy informatyków o zgłaszanie do parafii św. Józefa w Żórawinie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) chęci pomocy zainstalowania na PC dostępu do internetu dla poszczególnych dzieci.

Komputery, które w tej chwili od darczyńcy posiada parafia mają zainstalowane  oprogramowanie LINUX, które może współpracować z programem  szkolnym LIBRUS do nauki "on line".

W zestawie: komputer PC, klawiatura, myszka, płaski monitor 15".

Zgłaszanie zapotrzebowania na komputery prosimy  kierować  do dyrektorów szkół z terenu naszej gminy. Dyrektorów prosimy o weryfikację tych próśb.

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie

eduITDyrektor szkoły przekazuje informacje dla uczniów i rodziców w sprawie kształcenia na odległość.


INFORMACJA DLA UCZNIA i RODZICA

1.W związku z zawieszeniem zajęć w szkole proces edukacyjny będzie realizowany zdalnie w formie kształcenia na odległość w terminie od 25.03.2020 r. do odwołania.
2.Każdy uczeń zobowiązany jest do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym.
3. Zasady komunikacji z uczniami określi nauczyciel, poinformuje o tym rodziców i uczniów.
4.W nauczaniu wykorzystana będzie komunikacja przy pomocy dziennika Librus, komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych zgodnie z decyzją nauczyciela uczącego danego przedmiotu.
5.Przygotowane przez nauczyciela materiały będą zawierać kolejne treści z podstawy programowej oraz będą:
a) zgodne z zatwierdzonym rozkładem materiału i planem lekcji, który każdy nauczyciel jest zobowiązany dostosować do formy kształcenia na odległość,
b) dostosowane do możliwości uczniów z uwzględnieniem różnych potrzeb edukacyjnych, w tym niepełnosprawności,
c) przygotowane z zastosowaniem oprogramowania ogólnodostępnego (darmowego).
6.Nauczyciel określa czas wykonania zadania w porozumieniu z innymi nauczycielami, uwzględniając możliwości psychofizyczne uczniów oraz ich obecną sytuację w zakresie posiadanego zaplecza technologicznego, biorąc również pod uwagę informacje rodziców ucznia.
7.Nauczyciel powinien być dostępny dla ucznia, rodzica za pośrednictwem wybranego narzędzia w czasie wynikającym z jego planu lekcji, czyli w ramach realizacji obowiązującego go w tym roku szkolnym tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych prowadzonych bezpośrednio z uczniami albo na ich rzecz, a w przypadku godzin zajęć realizowanych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych – ramach godzin ponadwymiarowych, o których mowa w art. 35 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r., zwanej Kartą Nauczyciela Dz. U. 2109 r. poz. 2215.
8.Zdalne ocenianie wiedzy i umiejętności będzie się odbywać na podstawie uzgodnionych z nauczycielem form w oparciu o obowiązujące dotychczasowe Przedmiotowe Systemy Oceniania.
9.Materiały potrzebne uczniom będą przekazywane przez nauczyciela za pośrednictwem dziennika Librus lub w innej formie, o której decyduje nauczyciel.
10.Wszyscy nauczyciele pracujący z uczniem w inny sposób niż bezpośrednia realizacja podstawy programowej, tj. nauczyciele bibliotekarze, nauczyciele-wychowawcy świetlicy, nauczyciele wspomagający, nauczyciele specjaliści i inni, w swoich godzinach pracy w ramach kształcenia na odległość są dostępni dla ucznia, rodzica w określony przez siebie sposób, o którym informują społeczność szkolną. Przygotowują i umieszczają materiały wspierające ucznia i rodzica w okresie kształcenia na odległość.
11.O wszelkich dodatkowych zmianach Dyrektor szkoły będzie informował na bieżąco. 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube