Deutschfreund 2018

14 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund 2018. Najwyższe wyniki uzyskały: uczennica klasy 8b Kinga Małek (84,17% punktów możliwych do uzyskania) oraz Daria Małek z 7c (82,5% ).

Dyplomy uznania otrzymali także: Jagoda Sofińska z 6a za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach szóstych oraz Igor Formella z 5b za najlepszy wynik wśród uczniów klas piątych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

zDolny Ślązaczek - j.niemiecki

20 listopada w Szkole Podstawowej w Bielanach Wrocławskich odbył się etap powiatowy IV Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek.
Wzięły w nim udział Kinga i Daria Małek, Magdalena Lip oraz Krzysztof Madejek. Do części pisemnej etapu finałowego, który odbędzie się 21 stycznia 2019 we Wrocławiu, zakwalifikowała się Kinga Małek.

Debata w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia 2018 uczniowie klas ósmych brali udział w debacie na temat Arcybiskupiego Komitetu Charytatywnego.

Celem tej instytucji było niesienie pomocy m.in. materialnej, medycznej i prawnej aresztowanym w tym czasie działaczom i sympatykom "Solidarności".

W debacie brali udział działacze komitetu: Maria Woś, ks.Andrzej Dziełak, prof. Roman Duda, dr hab. Zbigniew Jakubiec i dr Krzysztof Tabisz.

Młodzież mogła posłuchać wspomnień z tamtych lat. Dowiedzieć się czym był stan wojenny, dlaczego zatrzymywano ludzi i jakie kary spotykały tych, którzy nie chcieli żyć w zniewoleniu.

Konkurs o Powstaniu Warszawskim - wyniki.

Stowarzyszenie Odra - Niemen organizowało konkurs o Powstaniu Warszawskim. W naszej szkole laureatem został Mateusz Sienkiewicz. Laureaci z wielu szkół z Polski zaproszeni zostali do Warszawy. W dniach 16-18 11 2018 r. zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogli dowiedzieć się w jaki sposób przebiegało Powstanie Warszawskie. Następnie zwiedzali cmentarz Powązki Wojskowe z przewodnikiem z IPNu. Przewodnik opowiedział historie najbardziej zasłużonych w powstaniu. Wieczorem zapalili znicze na grobach powstańców Batalionu "Zośka". Było zwiedzanie starówki oraz Pałacu Kultury. Odbywały się również warsztaty z Pawłem Przewoźnym "Underem". Uczestnicy napisali słowa piosenki o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę oraz ją nagrali. Ukaże się ona wkrótce.