Co to jest prąd elektryczny?

prad zdjęcie startoweW ramach współpracy Politechniki Wrocławskiej z naszą szkołą, ósmego maja, gościliśmy w Żórawinie panią doktor Annę Hajdusianek. Na bardzo ciekawych warsztatach uczniowie klas 1a i 2a dowiedzieli się, w jaki sposób płynie prąd elektryczny i co to jest środek ciężkości. Jest to już drugie spotkanie z panią doktor. Poprzednio (w grudniu) KMO uczestniczyło w pokazie i wykładzie na temat trzęsień ziemi. Już dzisiaj z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę z fizyką.

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

Kraina włoskich melodii

NFMzdjęcie startowe01

Po kwietniowym spotkaniu z "Dźwiękowym malarstwem", na początku maja, muzycy Narodowego Forum Muzyki zabrali nas do "Krainy włoskich melodii". Podczas tych uczt melomana poznaliśmy możliwości ludzkiego głosu oraz dźwięki harfy a także wiolonczeli. Niektórzy mieli okazję spróbować własnych sił i zagrać na instrumencie.

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

Karta kwalifikacyjna - półkolonia letnia

W związku z organizowaną na terenie naszej szkoły półkolonią w trakcie wakacji informujemy, że każdy uczestnik powinien posiadać kartę kwalifikacyjną, którą można ściągnąć poniżej:

KARTA KWALIFIKACYJNA

Uzyskaj pomoc

1. Szkoła Podstawowa w Żórawinie (pedagog, psycholog) - tel. 71 3165038 lub 71 3165132

2. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - tel. 71 7221860

3. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żórawinie - tel. 71 3814175 lub 71 3165103 w.75

4. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia" - tel. 22 6687000

5. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - tel. 116111

6. Rzecznik Praw Dziecka - tel. 800121212