^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Deutschfreund 2018

14 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund 2018. Najwyższe wyniki uzyskały: uczennica klasy 8b Kinga Małek (84,17% punktów możliwych do uzyskania) oraz Daria Małek z 7c (82,5% ).

Dyplomy uznania otrzymali także: Jagoda Sofińska z 6a za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach szóstych oraz Igor Formella z 5b za najlepszy wynik wśród uczniów klas piątych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

zDolny Ślązaczek - j.niemiecki

20 listopada w Szkole Podstawowej w Bielanach Wrocławskich odbył się etap powiatowy IV Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek.
Wzięły w nim udział Kinga i Daria Małek, Magdalena Lip oraz Krzysztof Madejek. Do części pisemnej etapu finałowego, który odbędzie się 21 stycznia 2019 we Wrocławiu, zakwalifikowała się Kinga Małek.

Debata w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia 2018 uczniowie klas ósmych brali udział w debacie na temat Arcybiskupiego Komitetu Charytatywnego.

Celem tej instytucji było niesienie pomocy m.in. materialnej, medycznej i prawnej aresztowanym w tym czasie działaczom i sympatykom "Solidarności".

W debacie brali udział działacze komitetu: Maria Woś, ks.Andrzej Dziełak, prof. Roman Duda, dr hab. Zbigniew Jakubiec i dr Krzysztof Tabisz.

Młodzież mogła posłuchać wspomnień z tamtych lat. Dowiedzieć się czym był stan wojenny, dlaczego zatrzymywano ludzi i jakie kary spotykały tych, którzy nie chcieli żyć w zniewoleniu.

Konkurs o Powstaniu Warszawskim - wyniki.

Stowarzyszenie Odra - Niemen organizowało konkurs o Powstaniu Warszawskim. W naszej szkole laureatem został Mateusz Sienkiewicz. Laureaci z wielu szkół z Polski zaproszeni zostali do Warszawy. W dniach 16-18 11 2018 r. zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogli dowiedzieć się w jaki sposób przebiegało Powstanie Warszawskie. Następnie zwiedzali cmentarz Powązki Wojskowe z przewodnikiem z IPNu. Przewodnik opowiedział historie najbardziej zasłużonych w powstaniu. Wieczorem zapalili znicze na grobach powstańców Batalionu "Zośka". Było zwiedzanie starówki oraz Pałacu Kultury. Odbywały się również warsztaty z Pawłem Przewoźnym "Underem". Uczestnicy napisali słowa piosenki o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę oraz ją nagrali. Ukaże się ona wkrótce.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube