^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Dzień Patrona

22 maja odbył się w naszej szkole Dzień Patrona – Bolesława Chrobrego. Z tej okazji było przygotowanych wiele atrakcji. Uczniowie oraz nauczyciele byli przebrani w stroje z epoki Pierwszego Króla Polski, przybyli prawdziwi rycerze oraz damy dworu, a także sam król Bolesław i tak Szkoła Podstawowa w Żórawinie odbyła podróż w czasie o tysiąc lat wstecz. Poza przybliżeniem postaci Patrona naszej szkoły i prezentacją strojów z epoki, dzień ten uświetniła żywa lekcja historii o kulturze i zwyczajach średniowiecza przygotowana przez Grupę Artystyczną „Pokazy Historyczne”. Każdy uczeń mógł dowiedzieć się, jak wyglądało życie rycerzy w wiekach średnich, zobaczyć prawdziwy pojedynek rycerski oraz zapoznać się z orężem tamtej epoki. Ponadto uczniowie pod okiem p. Edyty Groń podjęli się przedstawienia życia Bolesława Chrobrego w przygotowanej przez siebie scence teatralnej. Na terenie szkoły zostało przygotowanych także wiele dodatkowych atrakcji: były przeprowadzone warsztaty kulinarne, gdzie uczniowie mogli przygotować potrawy sprzed tysiąca lat, odbył się także turniej szachowy. Można było spróbować się w strzelaniu z łuku, w walkach rycerskich czy burzeniu zamku. Były również warsztaty plastyczne i rzemieślnicze, w których można było upleść fragment kolczugi, sznur, czy materiał na krośnie. Uczniowie mogli także wykonać monety z epoki. Odbyło się również dyktando średniowieczne, w którym uczniowie pisali prawdziwymi gęsimi piórami. Ponadto wszystkie klasy współzawodniczyły w Biegu Chrobrego, gdzie trzeba było się wykazać nie tylko szybkością, ale także sprawnością w odpowiadaniu na pytania. Dzień Patrona był wyjątkowym czasem zapisanym na kartach kroniki naszej szkoły, dlatego już wyczekujemy kolejnego – za rok, do zobaczenia!
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube