Park różnorodności biologicznej w Bogunowie

Nasi nauczyciele z Towarzystwa Edukacyjnego im. Witelona są realizatorem projektu, którego głównym partnerem obok Urzędu Gminy jest nasza szkoła.
Projekt zakłada zbudowanie ścieżki dydaktycznej w parku w Bogunowie oraz wykonania małej infrastruktury dla bytowania i rozmnażania się dzikich zwierząt (ptaki, nietoperze, owady zapylające).

Klasa 4a pod okiem nauczycieli wykonała budki lęgowe dla ptaków, przygotowane zostały też mini domki dla dzikich zapylaczy oraz skrzynki dla nietoperzy.
Czwartoklasiści w ubiegły wtorek wyruszyli na wycieczkę rowerową do Bogunowa. Za nimi w samochodzie jechały budki dla ptaków (20 sztuk), 7 domków dla zapylaczy oraz drabina. Na miejscu uczniowie wybrali drzewa, na których zawieszone zostały przez nauczyciela budki.
Po intensywnej pracy znalazł się jeszcze czas na ognisko, a sympatyczny poczęstunek dla dzieci przygotowała również sołtys wsi Bogunów - pani Bożena Żurawska.

W projekcie w najbliższym czasie czekają nas jeszcze inne zadania: wykonanie tablic informacyjnych, wyspy dla kaczek, przyrodniczej gry terenowej oraz cyklu zajęć dla uczniów z gminnych szkół. Niebawem kolejne wieści z dzikiego parku.

Projekt finansowany jest ze środków Gaz-System S.A. w ramach programu "Dla natury", który prowadzony jest przez Fundację Nasza Ziemia.

Sponsorzy Festynu

• alex.png