Mecz charytatywny

8 grudnia 2017 r. odbył się II Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej zorganizowany przez naszą szkołę. W tym roku chcieliśmy pomóc w uzbieraniu pieniędzy na rehabilitację dla Kacpra Bukowskiego. Chłopiec zmaga się z genetyczną chorobą – dystrofią mięśni. Potrzebuje codziennej rehabilitacji oraz zajęć na basenie. Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych.
Tuż po wejściu na teren hali, można było zakupić ciasta lub napoje, które przygotowali rodzice naszych uczniów. Wszyscy nauczyciele zaangażowali się w organizację imprezy, sprzedaż ciast oraz reprezentowanie szkoły podczas meczu. Wolontariusze ze Szkolnego Kola Caritas zbierali pieniądze do puszek. Podczas trwania meczu dzieci mogły zgłosić się do pokoju zabaw, gdzie wykonywały prace plastyczne i malowały twarze. Cheerleaderki z klasy 4c sprawiły, że przerwy między meczami stały się krótsze i bardziej ciekawsze.

O puchar Wójta Gminy Żórawina oraz Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Żórawinie walczyły drużyny:
- Pracowników Gminy Żórawina;
- Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żórawinie;
- Radnych Gminy Żórawina
- Rodziców dzieci Szkoły Podstawoej w Żórawinie
- Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Żórawinie;

O godz. 15.15 rozpoczęły się pierwsze mecze, gra rozgrywała się jednocześnie na dwóch boiskach. Każda drużyna rozegrała cztery mecze. Wszyscy chcieli wygrać!
Wśród widowni spacerowała śnieżynka z aniołem rozdając cukierki ufundowane przez Radę Rodziców, która również zakupiła prezent z okazji Mikołaja dla wszystkich dzieci ze szkoły w postaci sprzętu sportowego.
W II Charytatywnym Meczu pierwsze miejsce zajęła drużyna Nauczycieli, drugie Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, a trzecie Rodzice. Podczas meczu zebraliśmy 2272 zł. Dodatkowo Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej przekazał na ręce Kacpra 820 zł.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Panu Wójtowi Gminy Żórawina Janowi Żukowskiemu za wsparcie naszego Meczu oraz drużynom na czele z Panem Bartłomiejem Dytwińskim, Tomaszem Graczem oraz Piotrem Żelazem za obecność i chęć uczestniczenia w grze.
Największym wygranym 8 grudnia 2017 r. był KACPER BUKOWSKI.

Sponsorzy Festynu

• alex.png