Spotkanie organizacyjne

Rodzice Uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 8 maja 2018r., o godz. 16.45 do sali gimnastycznej naszej szkoły.

Rodzice Uczniów IV klasy sportowej w roku szkolnym 2018/2019, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 15 maja 2018r., o godz. 17.40 do sali nr 41 naszej szkoły.

Liczymy na Państwa obecność.
Lucyna Wasinkiewicz
dyrektor szkoły

Warsztaty udzielania I pomocy w 3d

Przed nami wielkimi krokami zbliżają się  długo wyczekiwane wakacje. Jest to czas beztroskiej zabawy dla dzieci, ale też czas gdzie czyha wiele niebezpieczeństw. Klasa III D postanowiła przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa oraz zasady udzielania pierwszej pomocy pod okiem specjalisty - ratownika medycznego pana Mirosława Śpiewaka, na co dzień pracownika Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Bardzo dziękujemy panu Mirosławowi Śpiewakowi
Klasa III D i wychowawczyni Agnieszka Wojcinowicz

Treningi koszykarskie dla dzieci

Zapraszamy na treningi do nowo powstającej sekcji koszykówki w Żórawinie. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych trenerów mają na celu przygotowanie dzieci do reprezentowania gminy w rozgrywkach organizowanych przez Dolnośląski Związek Koszykówki na poziomie Skrzatów, Żaczków, Młodziczek i Młodzików Młodszych. Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek do hali sportowej przy Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie przy ul. Kopernika 14 na godzinę 16 dzieci klas 1-3, oraz na godzinę 17 dzieci z klas 4-7. Zapraszamy wszystkie dziewczynki i chłopców chcących rozpocząć swoją sportową karierę i wielką przygodę z koszykówką.

Ewentualne pytania prosimy kierować do prezesa klubu Lesława Oswalda pod nr tel. 601 516 967.

XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski – wyniki

XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorki dla uczniów klas 4-6 szkół Wrocławia i powiatu wrocławskiego odbył się 14 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 113 we Wrocławiu.
Do konkursu przystąpiło 52 uczestników z 7 gmin powiatu wrocławskiego i 4 dzielnic Wrocławia.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja wyłoniła laureatów, którzy będą uczestnikami etapu regionalnego.

W kategorii poezja śpiewana zwyciężyła nasza uczennica Magdalena Lip z piosenką "Bogini księżyca".

Dziewczyny lubią brąz :)

5 kwietnia w Kobierzycach odbył się powiatowy turniej piłki ręcznej dziewcząt. Dziewczęca reprezentacja naszej szkoły, po raz kolejny w tym roku szkolnym, pokazała się z jak najlepszej strony. Tym razem do srebrnego medalu zabrakło naprawdę niewiele - mecz decydujący o zajęciu drugiego miejsca w turnieju przegraliśmy jedną bramką.
Szczęście nie dopisało drużynie chłopców, którzy 6 kwietnia rozegrali turniej w Siechnicach. Mecz decydujący o zajęciu pierwszego miejsca w grupie, dający awans do finału przegraliśmy... jedną bramką i w meczu o trzecie miejsce w turnieju ulegliśmy zespołowi z SP w Borowej.
Mimo to jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie robimy w handballu. Nie załamujemy rąk i dalej pracujemy nad formą.

W turniejach reprezentowali nas:
Dziewczęta: Ewa Koba, Marena Klamka, Julita Kozieł, Matylda Mazurkiewicz, Weronika Kruczek, Martyna Piątek (6AS), Klara Dobosz, Klaudia Papierkowska, Klaudia Strzębała, Liwia Książek (6B), Julia Zajączkowska (6C).

Chłopcy: Michał Koba, Dominik Maziak, Bartosz Szmuc, Błażej Mendyk (6AS), Wojciech Francuz, Kacper Momot, Filip Olender, Dawid Brański, Mateusz Sienkiewicz (6B), Igor Ławrynowicz, Jakub Żynel, Jakub Styś, Przemysław Pawliszyn, Kajetan Dec(6C).

Rekrutacja do klasy sportowej

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, iż 11 kwietnia o godzinie 9:30 w hali sportowej przy gimnazjum rozpoczynają się egzaminy do klasy sportowej.
Do tego czau prosimy o uzupełnienie dokumentacji potrzebnej do rekrutacji, uczniowie bez badań lekarskich nie zostaną dopuszczeni do egzaminu.
Bartosz Kubicki

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na zebrania klasowe w dniu 10 kwietnia 2018 roku, wtorek.

godz. 17.50 - 18.35
1. 0 a - Elżbieta Tensiorowska - 26b
2. 0 b - Delfina Brzycka-Opieka, Anna Brzeska - 26a
3. I a - Marzena Kacperska, Agnieszka Dusińska - 33
4. I b - Anna Aleksandrowic,z Beata Moszonka - 23
5. I c - Anna Salamon, Dorota Jakimiuk - 5
6. II a - Dorota Cekiera - 41
7. II b - Anna Stelmach, Suchecki Łukasz - 40
8. III a - Agnieszka Murawsk,a Karolina Tarnowska - 30
9. III b - Małgorzata Kasprzak, Zofia Adamek - 39
10.III c - Aleksandra Kowalczyk-Jabłońska, Elżbieta Cabała - 34
11.III d - Agnieszka Wojcinowicz, Żaneta Paraniak - 22

godz. 17.00 - 17.45
12.IV a - Szymon Głogowski, Ireneusz Tabisz - 40
13.IV b - Paweł Sonenberg, Miłosz Badura - 22
14.IV c - Joanna Latusek, Edyta Groń - 33
15.V a - Agnieszka Laskowska, Karolina Romanowicz - 41
16.V b - Łukasz Wadowski, Jadwiga Babij - 39
17.V c - Elżbieta Skotnicka, Jacek Szleszkowski - 37
18.VI a - Agata Sokolnicka-Szleszkowska,
Bartosz Kubicki - 216 (gimnazjum)
19.VI b - Anna Łukasik, Mateusz Biernacki - 218 (gimnazjum)
20.VI c - Agata Midor, Katarzyna Kadys - 217 (gimnazjum)
21.VII a - Kamil Hołub, Łukasz Suchecki - 208 (gimnazjum)
22.VII b - Alina Grzelakowska, Szymon Rybicki - 205 (gimnazjum) Dyrektor Szkoły pełni dyżur w budynku SP od godz. 17.00 do 18.00. Grono Pedagogiczne i Dyrekcja Szkoły

Życzenia wielkanocne

Kochane dzieci, drodzy rodzice oraz szanowni pracownicy szkoły,
życzę Wam, aby nadchodzące święta wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Lucyna Wasinkiewicz

III Biegane Dyktando

Ruszyły przygotowania do III Dolnośląskich Mistrzostw Ortograficznych "Biegane Dyktando".

Już 26 kwietnia 2018r. Będziemy gościć reprezentacje dziesięciu szkół z Dolnego Śląska, które w pierwszym etapie zdobyły odpowiednią liczbę punktów, a są to:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze
2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze