Dzień Edukacji Narodowej

Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. W naszej szkole uroczyście obchodzimy to święto. Jak co roku i tym razem uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny. Wyjątkową atrakcją okazały się zdjęcia nauczycieli z ich szkolnych lat. Pani Aniu gratulujemy pomysłu.

Wycieczka do Zamku Książ

Szkolne Koło Turystyczne po raz kolejny wyruszyło na podbój Dolnego Śląska.

Tym razem zdobyliśmy Zamek Książ oraz Wałbrzyską Palmiarnię. Leżący w Książańskim Parku Narodowym kompleks zamkowy odkrył przed nami część swojej historii sięgającej XIIIw. Największy wpływ na obecny wygląd zamku miała rodzina Hochbergów, w której szczególne miejsce zajmowała piękna Księżna Daisy. Podczas II Wojny Światowej Zamek Książ był częścią kompleksu Riese. Budynek zachwycił nas pięknem architektonicznym, a jego otoczenie urokiem jesiennej przyrody. Nie możemy się już doczekać kolejnej przygody. Opiszemy ją już wkrótce.

Czytaj więcej: Wycieczka do Zamku Książ

RESTAURACJA ‘’POD DĘBAMI’’

BOGUMIŁA ROK

JADŁOSPIS  VI

OD 15.10.2018 D0 19.10.2018

Zupa kalafiorowa

Makaron ze szpinakiem

owoc

1,3,7,9,

Żurek z jajkiem i kiełbasą

Kotlet schabowy

Ziemniaki

Surówka z sałaty lodowej

1,3,9,

Zupa szczawiowa

Gołąbki siekane    w sosie pomidorowym,

owoc

1,3,7,9,

Zupa zacierka

Gulasz drobiowy,

ryż                                  surówka z pory

1,7,9,

Zupa jarzynowa

z brukselką

Kotlet rybny

Ziemniaki,

surówka z  ogórka kiszonego

1,3,4,9,

Alergeny występujące w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten,

2. Skorupiaki i produkty pochodne,

3. Jaja i produkty pochodne,

4. Ryby i produkty pochodne,

5. Orzeszki ziemne (arachidowe),

6. Soja i produkty pochodne,

7. Mleko i produkty pochodne,

8. Orzechy,

9. Seler i produkty pochodne,

10. Gorczyca i produkty pochodne,

11. Nasiona sezamu i produkty pochodne,

12. Dwutlenek siarki,

13. Łubin,

14. Mięczaki

Teatr Radia i Telewizji

9-go października nasi zerówkowicze, po raz kolejny w tym roku szkolnym, odwiedzili Teatr Radia i Telewizji we Wrocławiu. Tym razem, wraz z klasą II c, podziwialiśmy proekologiczne przedstawienie edukacyjne "Dorotka po drugiej stronie tęczy". W spektaklu wystąpili aktorzy Teatru Profilaktycznego ALERT. Poprzednim razem, 28. września, wraz z klasą Ia w cudowny świat baśni Grimm przeniosła nas sztuka "Titelitury".

Czytaj więcej: Teatr Radia i Telewizji

Ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia

W tym roku nasi  wyjątkowo liczni pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 11 października  2018 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Żórawina pan Jan Żukowski, kierownik Wydziału Oświaty pani Anna Lasota, Rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie klas 2 i 3.

Pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki, a następnie odpowiadali na szereg pytań. Po ślubowaniu pani dyrektor Lucyna Wasinkiewicz pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Agnieszka Wojcinowicz

Czytaj więcej: Ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia

Biegi przełajowe w powiecie

5 października w Siedlcu odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych. Naszą gminę reprezentowały dziewczęta z klasy 7as. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce.
Gratulujemy.

Biegi przełajowe w gminie

25 września odbyły się na terenie naszej szkoły Gminne Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii uczniów klas VI i młodszych, reprezentacje dziewcząt i chłopców z SP Żórawina zajęły pierwsze miejsce w gminie. W rozgrywanych 5 października Zawodach Powiatowych w Siedlcu, zajęliśmy szóste miejsca. Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy.

Sponsorzy Festynu

• alex.png