^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Sportowe podsumowanie I semestru

Biegi przełajowe.
27 września biegami przełajowymi rozpoczęliśmy kolejny sezon zmagań sportowych na terenie gminy Żórawina. Do udziału w tych zawodach przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe . Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Dzięki swej wygranej nasi uczniowie zyskali możliwości rywalizacji o mistrzostwo powiatu. 2 października w Kobierzycach odbyły się powiatowe finały w biegach przełajowych. Na starcie pojawiły się szkoły, które zdobyły mistrzostwa w swoich gminach, a wśród nich reprezentanci Żórawiny. Chłopcy zajęli 5. miejsce, natomiast dziewczęta wywalczyły tytuł mistrzyń powiatu wrocławskiego. To zwycięstwo otworzyło żeńskiej drużynie drzwi do finałów wojewódzkich , które odbyły się 19 października w Olszynie. Na uwagę zasługuje fakt, że debiutująca na imprezie tej rangi drużyna dziewcząt zajęła 6. miejsce na 21 szkół uczestniczących w zawodach. Tak znakomity wynik jest ogromnym sukcesem samych zawodniczek , szkoły oraz gminy Żórawina.

Mini koszykówka.
Jako pierwsze do rywalizacji w mini koszykówce przystąpiły dziewczęta, które wykazały się ogromną determinacja i zaangażowaniem. Wynikiem takiego nastawienia dziewcząt było bezapelacyjne zwycięstwo w całym turnieju. Dzień później na parkiet wyszli chłopcy, którzy nie chcieli być gorsi od swoich koleżanek i od pierwszego meczu zaczęli drogę po zwycięstwo. Oni również wygrali wszystkie spotkania i dzięki temu obydwie nasze drużyny mogły zacząć myśleć o turnieju powiatowym. 8 i 11 grudnia 2017 roku to daty, które na długo zapadną w pamięć naszym reprezentantom. Dziewczęta, po wygraniu wszystkich meczów w grupie, awansowały do finału, w którym, po bardzo emocjonującej końcówce spotkania, pokonały gospodynie turnieju SP z Siechnic, zdobywając tytuł mistrzyń powiatu wrocławskiego.
Chłopcy od początku turnieju kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa i w finale pokonali SP z Kamieńca Wrocławskiego, zdobywając tytuł mistrzów powiatu wrocławskiego. Tym sposobem nasi uczniowie dokonali czegoś, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy żadnej szkole z terenu gminy Żórawina. Przygoda z koszykówką trwa nadal. 13 i 14 lutego jedziemy na finały wojewódzkie .

Tenis stołowy
6 grudnia w Polakowicach rozegrany został gminny turniej tenisa stołowego. Nie zabrakło tam reprezentantów w naszej szkoły. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym i przyniósł wiele pozytywnych emocji. Nasi uczniowie zajęli kolejno: dziewczęta 1. miejsce, a chłopcy 2., ulegając tylko gospodarzom turnieju SP z Polakowic. 13 grudnia wybraliśmy się do Sadkowa na turniej powiatowy, gdzie dziewczęta zajęły 5 miejsce.

Mini siatkówka
11 stycznia na hali sportowej w Żórawinie odbył się gminny turniej mini siatkówki dziewcząt i chłopców klas 6. Nasi uczniowie znów okazali się „mało gościnni” i wygrali wszystkie swoje mecze, a tym samym zapewnili sobie udział w turnieju powiatowym , którego nasza szkoła będzie organizatorem i gospodarzem.

Komu zawdzięczamy takie wyniki? Oto lista uczniów: Dziewczęta: Marlena Klamka, Oliwia Kiełbasa, Ewa Koba, Julita Kozieł, Weronika Kruczek, Oliwia Kruczek, Matylda Mazurkiewicz, Martyna Piątek, Jagoda Putkowska, Marta Tarnogrodzka, Nikola Tytko, Jagoda Wójcik , Matylda Bensari (6 AS) , Liwia Książek, Klaudia Papierkowska, Klaudia Strzębała (6 B), Weronika Bekieszczuk, Julia Zajączkowska (6 C)

Chłopcy: Bartosz Szmuc, Błażej Mendyk , Bartosz Kuriata, Filip Ferens, Miłosz Rolle, Dominik Pietmoczka, Dominik Maziak, Michał Koba, Kamil Przybylski, Jakub Wieczorek (6 AS), Wojciech Francuz, Dawid Jaworski, Igor Kaczmarek, Adrian Kołaczek, Kacper Momot, Filip Olender, (6 B), Igor Diak, Igor Ławrynowicz, Przemysław Pawliszyn, Jakub Styś (6 C) Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy za pozytywne emocje. Bartosz Kubicki

Ferie

Drodzy Uczniowie,
ferie już się rozpoczęły. Życzę Wam pięknych, BEZPIECZNYCH, zimowych wrażeń. Cieszcie się rozsądnie czasem wolnym od szkoły.
Wracamy 29 stycznia 2018 roku-poniedziałek pełni sił i ochoty na kolejne wyzwania edukacyjne.
Grono Pedagogiczne i Dyrekcja Szkoły.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Dzieci listy piszą"

Uczniowie klasy Va wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Dzieci listy piszą". W czasie lekcji języka polskiego pisali listy do rówieśników z Ukrainy. W zbiorowej kopercie znalazły się teksty świąteczne z elementami opowiadania, opisu przeżyć wewnętrznych, zaproszenia i ogłoszenia. Celem projektu jest integrowanie społeczności dzieci i młodzieży polskiej w Polsce i na świecie. Paczka zwrotna przyszła tuż przed świętami, a radość z korespondowania z uczniami z różnych stron świata to praktyczna nauka pisania listu.

Pokój zagadek ,,Mikołajek i inne chłopaki"

Czy przeczytaliście lekturę ,,Mikołajek i inne chłopaki"? Uczniowie klasy IV a mogli to udowodnić podczas lekcji w pokoju zagadek. Ich celem było odnalezienie klucza, który był ukryty w sali. Czwartoklasiści mogli się wydostać z pomieszczenia po rozwiązaniu wszystkich zagadek i wykonaniu zadań, które znajdowały się we wskazówkach. Dzieciom udało się wyjść po pięćdziesięciu minutach. Lektura przeczytana wzorowo!

Marzycielska poczta

W grudniu 2017 roku,dzieci z naszej szkoły udały się na pocztę, aby wysłać listy do chorych dzieci. Pod kierunkiem opiekunów Małego Samorządu oraz przy współpracy z wychowawcami, wzięły udział w akcji Marzycielska Poczta.Pomysł na taką pocztę narodził się w 2009 roku.Celem jest wspieranie oraz dodawanie otuchy dzieciom i ich rodzicom w walce z poważnymi i ciężkimi chorobami. Samym piszącym zaś daje mnóstwo frajdy. Marzycielska poczta to ponad 50 dzieci z całej Polski, dla których listy i kartki są ogromnym wsparciem często jedynym kontaktem z rówieśnikami.Choroba odbiera im bowiem taką możliwość. Dzieci napisały więc listy, namalowały piękne kartki ,dodały drobne upominki i z wielką radością udały się na pocztę aby wysłać swoje przesyłki do wybranych dzieci.Jesteśmy pewni,że dzięki nim sprawiliśmy radość chorym dzieciom, a na ich buziach pojawił się uśmiech. Dziękujemy wszystkim klasom 1-3 oraz oddziałom 0a i 0b za udział w akcji i zachęcamy do pisania kolejnych listów.

Wyniki konkursów z j.niemieckiego

zDOLNY ŚLĄZACZEK
7 grudnia w Szkole Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim odbył się etap powiatowy III Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek. Wzięły w nim udział Kinga i Daria Małek. Do części pisemnej etapu finałowego zakwalifikowała się Kinga.

DEUTSCHFREUND 2017
15 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy 7b Kinga Małek, która zajęła siódme miejsce w województwie.

Życzenia świąteczne

Życzymy Państwu  udanych, zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, aby ten czas wypełnił Was spokojem, radością i miłością wśród rodziny, bliskich, znajomych i bliźnich.
Oby czas, jaki spędzicie razem był czasem dobrej nowiny, a po świętach, byście z radością przygotowali się do przejścia ze Starego w Nowy 2018 Rok.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua

W konkursie brało udział 43 uczniów z klas III-VII. Wszyscy uczestnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki, a oto nasi laureaci:

Laureatka pierwszego stopnia z wyróżnieniem (100p/100p):
Marta Mikołajczyk - kl. IIIb

Laureaci pierwszego stopnia (96p/100p):
Mikołaj Tabisz - kl. IIIb, Oskar Tarnowski - kl. IIIa, Franciszek Matyjas - kl. IIIa.

Laureatka drugiego stopnia (92p/100p):
Hanna Bielec - kl. IIIa,

Laureaci trzeciego stopnia (88p/100p):
Matylda Mazurkiewicz - kl. VIa, Jagoda Sofińska - kl. Va,

Laureaci czwartego stopnia (84p/100p):
Marcel Mitszak - IIIa, Bartosz Lewandowski - kl. IIId, Martyna Wilczyńska - kl. IIId, Marcel Cieślik - kl. Va,

Laureaci piątego stopnia (80p/100p):
Zuzanna Gaborska - kl. IIIa, Leon Mazurkiewicz - kl. IIIc, Oliwier Pawełczyk - kl. IIIc, Grzegorz Flis - kl. VIIb.

Mecz charytatywny

8 grudnia 2017 r. odbył się II Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej zorganizowany przez naszą szkołę. W tym roku chcieliśmy pomóc w uzbieraniu pieniędzy na rehabilitację dla Kacpra Bukowskiego. Chłopiec zmaga się z genetyczną chorobą – dystrofią mięśni. Potrzebuje codziennej rehabilitacji oraz zajęć na basenie. Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych.
Tuż po wejściu na teren hali, można było zakupić ciasta lub napoje, które przygotowali rodzice naszych uczniów. Wszyscy nauczyciele zaangażowali się w organizację imprezy, sprzedaż ciast oraz reprezentowanie szkoły podczas meczu. Wolontariusze ze Szkolnego Kola Caritas zbierali pieniądze do puszek. Podczas trwania meczu dzieci mogły zgłosić się do pokoju zabaw, gdzie wykonywały prace plastyczne i malowały twarze. Cheerleaderki z klasy 4c sprawiły, że przerwy między meczami stały się krótsze i bardziej ciekawsze.

O puchar Wójta Gminy Żórawina oraz Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Żórawinie walczyły drużyny:
- Pracowników Gminy Żórawina;
- Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żórawinie;
- Radnych Gminy Żórawina
- Rodziców dzieci Szkoły Podstawoej w Żórawinie
- Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Żórawinie;

O godz. 15.15 rozpoczęły się pierwsze mecze, gra rozgrywała się jednocześnie na dwóch boiskach. Każda drużyna rozegrała cztery mecze. Wszyscy chcieli wygrać!
Wśród widowni spacerowała śnieżynka z aniołem rozdając cukierki ufundowane przez Radę Rodziców, która również zakupiła prezent z okazji Mikołaja dla wszystkich dzieci ze szkoły w postaci sprzętu sportowego.
W II Charytatywnym Meczu pierwsze miejsce zajęła drużyna Nauczycieli, drugie Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, a trzecie Rodzice. Podczas meczu zebraliśmy 2272 zł. Dodatkowo Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej przekazał na ręce Kacpra 820 zł.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Panu Wójtowi Gminy Żórawina Janowi Żukowskiemu za wsparcie naszego Meczu oraz drużynom na czele z Panem Bartłomiejem Dytwińskim, Tomaszem Graczem oraz Piotrem Żelazem za obecność i chęć uczestniczenia w grze.
Największym wygranym 8 grudnia 2017 r. był KACPER BUKOWSKI.

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

Mamy już wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Najlepszą wiedzą w tym zakresie wykazały się:
1. Katarzyna Bielec V b 16 miejsce
2. Jagoda Sofińska V a17 miejsce
3. Patrycja Zielińska V b 18 miejsce

Dziewczynkom niewiele brakowało do tytułu laureatek, ponieważ przyznawano je do piętnastego miejsca.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Szczegółowe wyniki wywieszone zostaną przy sali nr 39 oraz w gablotce w budynku gimnazjum.

Podkategorie

 • Rada Rodziców
 • Samorząd Uczniowski

  Martyna Wilczyńska

  Klasa: 3d
  Funkcja: Przewodnicząca Małego Samorządu
  Natalia Śpiewak
  Klasa: 3d
  Funkcja: Wiceprzewodnicząca Małego Samorządu
  Nikola Nahrebecka
  Klasa: 3c
  Funkcja: Skarbnik
 • Zerówka

Sponsorzy Festynu

 • alex.png
 • bs_katy_wroclawskie_beztla.png
 • dekoratornia.png
 • dirks.jpeg
 • duszynska.png
 • gajowski_agrotechnika.png
 • galowice-nawoj.png
 • gmina.png
 • helpzone.png
 • inwestrol.jpg
 • juzyszyn.png
 • kita.png
 • krainakobiecosci.png
 • kwiaciarnia.png
 • mccain.jpeg
 • messa.jpg
 • mitszak.png
 • momot.png
 • muzeum.jpg
 • ogrody.png
 • optivet.jpg
 • poddebami.png
 • salonurody.png
 • ssab.jpg
 • szmuc.png
 • terytorium.png
 • wilmar.jpg
 • zukowski.png

1% dla JanosikaSzkoła Muzyczna

Możesz pomóc szkole


Możesz wpłacić dowolną kwotę
(darowiznę)
dla SP w Żórawinie
nr konta:
88 9574 1028 2002
0100 7983 0001

Reforma edukacji

Certyfikaty i programy

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube