Inny wymiar geometrii

Czy Pani/Pana dziecko umie narysować prawidłowo kwadrat?
Większość dzieci ma z tym problemy, szczególnie z precyzją – boki i nie są równe, a żaden z kątów zazwyczaj nie ma 90 stopni.

Można to zmienić!

W programie nauczania w szkole podstawowej niewiele jest czasu na konstruowanie figur geometrycznych, co związane jest z czasochłonnością tego procesu. Jednak umiejętności graficzne, a co za tym idzie wyobraźnia dziecka powinny być kształtowane właśnie teraz.

Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom i oferujemy cykl zajęć z geometrii, po których dzieci będą zauroczone światem figur geometrycznych. Nie tylko zaczną prawidłowo rysować podstawowe figury, ale zaczną tworzyć nowe.

W zajęciach tych wykorzystane zostaną narzędzia, takie jak:
- deska kreślarska,
- podstawowe przyrządy (linijka, ekierka),
- kątomierze 180 i 360,
- krzywiki,
- spirografy,
- cyrkle,
- rysowanie tuszem, ołówkiem i cienkopisami na kalce technicznej.

Dzieci stworzą oprócz prostszych figur m.in. takie rysunki:

Na zakończenie zajęć uczniowie przygotują projekt geometrycznego muralu - graffitti na murze, który następnie wspólnie wykonają.

Praca odbywać się będzie w dwóch grupach 10-osobowych w okresie wrzesień-grudzień w dniach:
poniedziałek – godz. 13.40-14.25 – sala 40
czwartek – godz. 13.40-14.25 – sala 40.
Zapisy u nauczyciela Pana Szymon Głogowskiego poprzez Librusa.
O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń

Projekt finansowany przez program „mPotęga” i skierowany do uczniów klas 4-7 naszej szkoły.

Sponsorzy Festynu

• alex.png