Chińskie mandale

Kolejny kraj odwiedzony przez "Matematyczny Azja Express" to Chiny. Właśnie tam mandala występuje jako motyw artystyczny.
Mandala buddyjska to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem nieba, transcendencji, zewnętrzności i nieskończoności, natomiast kwadrat przedstawia sferę wewnętrzności, tego co jest związane z człowiekiem i ziemią. Obie figury łączy punkt centralny, który jest zarówno początkiem jak i końcem całego układu.
Na zajęciach uczniowie nie zajmowali się buddyzmem, natomiast zajęli się tworzeniem mandali jako figurze geometrycznej, w której występuje szereg interesujących symetrii.
Mandale stworzone przez dzieci wystawione są na tablicy w sali 203, zapraszamy do oglądania.

Zajęcia "Matematyczny Azja Express" sfinansowane są ze środków pochodzących z mFundacji w programie mPotęga.

Sponsorzy Festynu

• alex.png