MatmoAktywna Szkoła

W chwili obecnej w naszej szkole nie są prowadzone tradycyjne lekcje. Pandemia koronawirusa spowodowała, że nauczanie odbywa się poprzez Internet.

Wczoraj klasy piąte realizowały temat dotyczący sześcianów i prostopadłościanów. Zadaniem dzieci było wykonanie modeli tych brył, a następnie nagranie filmików z przygodami tych figur.
Jak im poszło - obejrzyjcie sami!

Zapraszamy do biblioteki filmów MatmoAktywnej Szkoły, gdzie znajdują się aktualnie nakręcone odcinki serialu "Z życia sześcianu i prostopadłościanu".

Wyniki szkolnego etapu konkursu SUDOKU

Klasy 1-3:
1. Wiktor Olszewski
2. Hanna Buszko
3. Anna Haręża,
Hanna Kosturkiewicz,
Natalia Olearnik
Liczba uczestników: 9

Klasy 4-6:
1. Natalia Olasz
2. Zofia Banasiak
3. Hanna Mucha i Roksana Szymenderska
Liczba uczestników: 30

Klasy 7-8:
1. Klaudia Rądlewska
2. Wiktoria Krystek
3. Emilia Komorowska
Liczba uczestników: 3

IV Memoriał Urszuli Marciniak - wyniki

28 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje do IV Memoriału Urszuli Marciniak.
Konkurs obejmował 8 zadań logicznych w 4 kategoriach: piramidy, wąż sapera, wielokropka i architekt. Niebawem otrzymamy informację od organizatorów, którzy z uczestników zakwalifikowali się do finału.
Tymczasem przedstawiamy wyniki z podziałem na kategorie wiekowe:

Kategoria "Beniaminki"
1. Wiktor Olszewski 13/24 (jedyny uczestnik)

Kategoria młodzicy:
1. Natalia Olasz 24/24
2. Oliwier Pawełczyk 17/24
3. Leon Mazurkiewicz 16/24

Kategoria juniorzy:
1. Zuzanna Jaroszewicz 15/24
2. Klara Dobosz 13/24
3. Liwia Książek 12/24

Finalistka zDolnego Ślązaka

Matylda Mazurkiewicz z klasy 8as zdobyła tytuł finalistki w Dolnośląskim Konkursie Matematycznym "zDolny Ślązak" i trafiła do grona najlepszych matematyków w naszym województwie.
Matylda swoją drogę do sukcesu rozpoczęła na lekcjach matematyki, a następnie błyskotliwie przeszła etap szkolny i powiatowy konkursu (Wrocław+Powiat Wrocławski), by ostatecznie stanąć w szranki z rówieśnikami szkół z Dolnego Śląska. Oczywiście dla sukcesu Matyldy nie bez znaczenia są jej predyspozycje przedmiotowe oraz wsparcie ze strony najbliższych.

Konkurs zDolny Ślązak należy do najbardziej prestiżowych konkursów matematycznych realizowanych na terenie naszego województwa. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w finale mają szansę otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkół ponadpodstawowych.

Organizatorami konkursu byli: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Konkursy matematyczne (luty-marzec)

Zapraszamy uczniów do udziału w bezpłatnych konkursach matematycznych:

1. Konkurs origami "Żuraw" - zgłoszenia do 26 II, a wykonane w domu prace należy dostarczyć do 10 III. Inspiracje można czerpać np. ze strony
www.matematyka.wroc.pl/rozmaitosci/matematyczne-origami.

2. Memoriał Urszuli Marciniak (konkurs zagadek logicznych) - etap szkolny - 28 II
Zadania treningowe dostępne tu: www.wydawnictwologi.pl/memorial.

3. Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku - 11 III

Zgłoszenia do ww. konkursów proszę kierować do p. Szymona Głogowskiego poprzez Librusa lub osobiście.

Sukces Matyldy

Z dumą informujemy, że Matylda Mazurkiewicz z klasy 8as, jako jedyna z naszej szkoły, zakwalifikowała się do wojewódzkiego finału konkursu "zDolny Ślązak" z przedmiotu matematyka.

Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.
Konkurs ten trwale wpisał się w kalendarz zmagań uczniowskich, a laureaci mogą otrzymać najcenniejszą z nagród: przyjęcie do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.

Matma się rozkręca

Uczniowie klasy 5c od ponad miesiąca śpiewają piosenkę zachęcającą do zgłaszania się do odpowiedzi z matematyki - "wszyscy w górę ręce, wszyscy w górę ręc up!". Utwór ten pochodzi z repertuaru znanego i oryginalnego zespołu "Łąki Łan". 5c postanowiła też przerobić tekst na "Matma się rozkręca" i nagrać do niej teledysk. Napisali więc list do członków zespołu Łąki Łan, aby wysłali im podkład muzyczny do tej piosenki.
List doszedł, zadzwoniła do nas Pani menadżer i przekazała informację, że dostaniemy zgodę na nagrania oraz zrelacjonowała zachwyt zespołu po przeczytaniu treści listu.
Zdjęcie listu pojawiło się też na oficjalnym profilu Łąki Łan na Intagramie.

Obecnie nagrany został już materiał na teledysk, dzieci ćwiczą tekst piosenki na lekcjach z panem Szymonem Głogowskim oraz profesjonalnie przygotowują się do nagrań z panią Marzeną Kowalską (na muzyce).

Wkrótce premiera, a tymczasem zapraszamy do posłuchania zespołu Łąki Łan w utworze "Ibiza" na youtube.com

Oferty pracy banner

Remont sali matematycznej dzięki Leroy Merlin Wrocław